reklama

Naaranžujte si svícen třeba do papírové krabice

K Vánocům neodmyslitelně patří svícny, věnce, svíčky a další dekorace. Svícen si můžeme vyrobit sami a nebude nás stát ani mnoho peněz. Stačí si nasušit pár plátků pomeranče, vybrat nepotřebnou papírovou krabičku a můžeme se pustit do výroby.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
Svícen můžeme postavit do obyčejné papírové krabičky (Zdroj: Depositphotos)

Materiál a nářadí na výrobu vánočního svícnu

  • papírová krabice
  • aranžovací hmota
  • svíčky
  • přírodniny (mech, sušený pomeranč, skořice, badyán, kostkový třtinový cukr)
  • stříbrné polystyrenové kuličky
  • tavná pistole
  • nůžky
Materiál na výrobu svícnu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Co budeme potřebovat na výrobu vánočního svícnu?

Jak postupovat při výrobě?

Začneme tím, že si upravíme velikost aranžovací hmoty pro suché aranžování podle velikosti papírové krabičky. Ořízneme ostrým nožem (například vysunovacím nožem s ulamovací čepelí, známým též pod pojmem kobercový nůž). Na aranžovací hmotu umístíme svíčky. Pro přilepení použijeme tavnou pistoli. Svíčky nemusí být nutně v jedné řadě v přesných odstupech. Mnohem zajímavěji budou vypadat různě "rozhozené" po ploše. 

Nalepení svíček
Svíčky nalepíme tavnou pistolí (Zdroj: Depositphotos.com)
Umístění svíček na hmotu
Můžeme je na korpus umístit různým způsobem (Zdroj: Depositphotos.com)

K dekorování si připravíme různé přírodniny. Použijeme například plátky sušeného pomeranče. Kubánské jsou zbarvené více do červena, klasické získají sušením tmavě oranžovou barvu. Můžeme sáhnout třeba i po citronu či mandarince. Zkrátka, co máme zrovna po ruce. Pokud jsme si nestihli nasušit ovoce, můžeme zakoupit již nasušené v hobby marketech či obchodech s květinami. Dále můžeme použít badyán, mech nebo třeba kostky třtinového cukru.

Nastříhání pomerančových plátků
Kolečka sušeného pomeranče rozpůlíme (Zdroj: Depositphotos.com)
Nastříhání skořice
Skořici si nastříháme na menší kusy (Zdroj: Depositphotos.com)

V aranžování svícnu není žádné pravidlo, snažíme se vyvarovat větším shlukům jednoho druhu ozdob, jinak postupujeme tak, jak nám výsledek ladí oku. Jen tak můžeme vyrobit originál, který nenajdeme nikde jinde. Skořici lze do aranžovací hmoty zapíchat, nebo ji můžeme připevnit tavnou pistolí. Jak se bude více líbit a hodit do výsledné kompozice.

Skořice zapíchnutá do aranžovací hmoty
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Skořici do hmoty zapíchneme nebo nalepíme tavnou pistolí

Postupně přidáváme další komponenty, až máme zaplněnou celou plochu svícnu. Střídáme vedle sebe přírodniny, dodáme lesklé kouličky, které svícen prozáří, prázdná místa vyplníme mechem. Upevňujeme tavnou pistolí, použít můžeme i dlouhé špendlíky, nebo drátek.

Zdobení svícnu
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Svícen dozdobíme různými přírodninami

Aby nebyla vidět nepěkná aranžovací hmota, musíme ji nějak šikovně zamaskovat. Nejjednodušším způsobem je právě umístění do krabičky. Kdo si chce dát víc práce, může svícen ovinout stuhou, krajkou, zajímavě bude vypadat látka stočená do ruličky a obmotaná kolem korpusu. Její konce můžeme svázat do mašle. V našem případě svícen pouze vlepíme pomocí tavné pistole do krabičky. 

Aranžování doplňků
Svícen je hotový (Zdroj: Depositphotos.com)
Nalepení hmoty do krabice
Do krabičky ho můžeme vložit nebo přilepit tavnou pistolí (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 18. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce