reklama

Tipy na dárky na poslední chvíli, které zaručeně potěší

Dárky jsou neodmyslitelnou součástí Vánoc. Nemusí být drahé, či velké, stačí, když vystihnou obdarovaného, splní mu přání, nebo jen dají najevo, že nám na druhém záleží. Pokud jsou vybrané s láskou, určitě radost udělají. A můžeme je snadno i vyrobit.

i (Zdroj: Depositphotos.com)
I dárky, které seženete na poslední chvíli, budou od srdce (Zdroj: Depositphotos)

Letos sice obchodníci s výzdobou a vánočními akcemi nešíleli hned druhý školní den v září, ale Vánoce jsou tady a opravdu už klepou na dveře. Je nejvyšší čas pofackovat bydlení, vytáhnout krabice s ozdobičkami, zkontrolovat světýlka, vyřešit jaký bude letos stromeček a zda budeme vařit klasiku nebo si dopřejeme i něco nové. To vše nás baví, ale také nebaví, ale nezahálíme, a nakonec se do toho stejně pustíme. Postupně uklidíme, nazdobíme, něco sladké upečeme. Pohádáme se s tchíní, která má lepší bramborový salát, a zda musí být kapr a nesmí chybět řízky, jinak ke stolu ani jedna nepřijde. To vše jsou více méně radosti těchto svátku a zpětně se na tom vždy rádi zasmějeme. Kamenem úrazu jsou ale často dárky. Paradoxně v dnešní době možností a dostupnosti skoro čehokoliv až z druhého konce světa s dopravou zdarma, a ještě druhý den máme stále větší potíže dárky pořídit. Z těch možností prostě nevíme, co komu podarovat a necháváme dárky na poslední chvíli.

Stres
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Hlavní je dočkat se Vánoc s klidu a v pohodě

Dárky kam se podíváš

Pokud ještě stále nemáte dárky, nevíte a zkoušíte přesvědčit sami sebe i své okolí, že dárky není potřeba, že hlavní je být spolu a užít si to, tak to vše dejte prostě stranou. Máte pravdu. Nejsou potřeba, ale je to také radost, a proč si jí nedopřát. Snižte nároky, pořiďte drobnosti a obdarujte letos i sami sebe. Několik tipů na dárky na poslední chvíli tady pro vás máme.

Nakupování
i (Zdroj: Depositphotos.com)
I na poslední chvíli se dá vyrazit na nákupy a užít si je

Tělová kosmetika se hodí vždy

Tělová kosmetika se hodí vždy a každému. Vůbec se netrapte, že je to to poslední a nejsnadnější. Vůbec to nevadí. Kosmetiku nakoupíte skoro kdekoliv a nabídka je opravdu široká. Prodejci nabízí dokonce i přímo vánoční balení kosmetických setů pro mladé, muže, ženy, puberťáky i děti, babičku i dědečka. Pokud pořídíte přírodní kosmetiku, máte vyhráno. Mýdlem, šamponem nebo tělovým krémem určitě nic nezkazíte a budou se hodit v každé rodině. Převázané hezkým provázkem stačí vložit do dárkové taštičky.

Toaletní mýdla
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Přírodní mýdla jsou oblíbenými a vyhledávanými dárky

Poukaz na nákup ocení dámy i pánové

Milým a zároveň praktickým dárkem je poukaz na nákup podle vlastního výběru. Navíc se tím vyhnete riziku, že se netrefíte právě do té správné vůně, konzistence kosmetiky nebo velikosti oblečení. I pánové si určitě rádi koupí oblečení nebo obuv podle vlastního výběru a takové, co jim opravdu padne. Nakupovat pak můžete společně, což třeba pro dámy bude příjemný bonus k dárku navíc. Tyto kartičky a poukazy má většina prodejců už standardně připravené. Můžete si vybrat design i částku, někde si dokonce zvolíte sami, jaký dárek chcete. I takové prodejny jako OBI, Hornbach apod. nabízí možnost dárkových kartiček pro vlastní nákup.

Voucher
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vouchery se stávají oblíbenou součástí dárků na Vánoce

Klasika nebo moderní e-book?

Knihou určitě nikoho neurazíte. Můžete pořídit román, cestopis, stále oblíbenější motivační knihu či kuchařku. Určitě znáte aspoň okruh zájmů, podle čeho můžete knihu vybrat. Hodí se také diář nebo omalovánky pro dospělé – třeba mandaly. A pokud už klasickou knihu nestihnete koupit, můžete ji ještě pořád stáhnout. V dnešní době internetové je to skvělá volba, navíc chráníte přírodu. Jednoduše při objednávce uveďte email obdarovaného a knihu si už pohodlně stáhne sám. Toto vám vytrhne trn z paty v případě, že si na pořízení dárku vzpomenete třeba na Štědrý den odpoledne. To opravdu už nic jiného asi sehnat nestihnete.

Ekniha
i (Zdroj: Depositphotos.com)
E knihu můžete darovat, aniž byste museli odcházet do obchodu

Dárek, o kterém nevíte ani vy

Skočte do trafiky nebo na poštu a nakupte různé stírací losy. Nechte, ať to Ježíšek letos přeci jen vyřeší za vás. Darujte náhodu a adrenalin zároveň. Pokud byl obdarovaný celý rok hodný, určitě najde pod stírací plochou značnou výhru a dárečky už si pak nakoupí spokojeně sám. Takový dárek můžete nadělit i sobě a zkuste vydržet až pod stromeček.

Výherní los
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vánočním losem jistě uděláte radost a zvýšíte napětí z možné výhry

Vyrobte pohár plný radosti

Najděte si chvilku času a vyrobte hromádku papírových přání. Můžete napsat moudra pro každý den nebo přání pro štěstí, podobně jako jsou koláčky štěstí. Můžete si zahrát na jasnovidce a napsat pro každý týden, či každý den pozitivní věštbu. Do těchto papírků můžete zamíchat také vzkazy jako: zavolej mi, miluji tě, zvu tě na večeři, nebo cokoliv podobné, co vás napadne. Skvělým dárkem pak můžou být skryté „dárky“ v podobě úklidu, vaření, hraní na loutnu, masírování nohou a pověšení záclon. V den, kdy si takový lísteček vaše drahá polovička vybere, musíte daný úkol splnit. Papírky pak poskládejte a vložte do skleněné nádoby, převažte mašlí a dárek je připravený.

Tajná přání
i (Zdroj: Depositphotos.com)
Vyrobte si lístečky s tajnými přáními a každý den si nechte nějaké splnit

Zarámujte bankovku

Pokud chcete darovat přímo peníze, zkuste to letos jinak než v bílé obálce. Bankovku zarámujte a darujte tak bonusový obrázek. Rámeček může dále sloužit pro fotku, takže to bude vlastně dárek 2v1. Dřevěný nezdobený rámeček můžete navíc ještě sami nazdobit. Seženete v hobby potřebách nebo třeba v OBI. Prohledejte byt a najděte cokoliv, co je možné vyskládat a přilepit. Můžete použít knoflíky, mušličky nebo barevné kostičky. Většinu zdobení je možné nalepit školním disperzním lepidlem. Vyrobeno budete mít rychle. Pak už jenom vložit peníze, hezky zabalit a dárek na poslední chvíli jste zvládli přímo elegantně.

Rámečky
i (Zdroj: Silva Pokorná)
Kupte v hobby marketu obyčejný rámeček a nazdobte ho

Publikováno: 19. 12. 2019, Autor: Silva Pokorná, Profil autora: Silva Pokorná