reklama

Kutit jde doma či v dílně se správným vybavením i během zimy

Zima už nám klepe na dveře, a to znamená jediné. Začíná kutilské řádění v zázemí naší dílny. Nejdříve se ale musíme přesvědčit, že máme veškeré vybavení, které budeme pro své práce potřebovat. Ze všeho nejdříve začneme menšími opravami, na které jsme zkrátka neměli doteď čas.

i (Zdroj: archiv FTV Prima)
Kutíme v dílně a doma i během zimy (Zdroj: archiv FTV Prima)

Základem takových menších dílenských oprav je kvalitní svěrák, protože během několika dalších měsíců se pravděpodobně stane naším blízkým pomocníkem.

Dílenský svěrák Scheppach  s otočnou deskou a kovadlinou je ideální pro domácí dílny a lehčí řemeslné práce. Tělo svěráku je odlito z velice kvalitní litiny pro výbornou mechanickou odolnost svěráku a dlouhou životnost. Další předností svěráku jsou strojně opracované čelisti z tvrzené oceli vysoké jakosti s možností velké šíře otevření, praktická kovadlina a vratidlo s bezpečnostními koncovkami. Svěrák disponuje i třemi montážními oky, otočnou základnou o 120° s dvojitým jištěním a také základovou deskou s možností připevnění přímo na pracovní stůl.

dílenský svěrák
Menší dílenský svěrák využije v dílně každý kutil (Zdroj: Garland)
práce na svěráku
Díky svěráku pevně uchopíte materiál zejména při řezání, vrtání, broušení apod. (Zdroj: archiv FTV Prima)

Při menších i větších dílenských či domácích pracích také velice často měříme, skládáme, ale hlavně vrtáme a šroubujeme. Je potřeba opravit něco v koupelně, vylepšit kuchyň, smontovat nábytek, přivrtat police nebo přimontovat věšák v předsíni. Je to mnoho úkolů a jedny ruce, proto to chce opravdu kvalitní nářadí, se kterým nám práce půjde dobře od ruky.

aku příklepová vrtačka
Vrtání a šroubování doma i v dílně hravě zvládne AKU příklepová vrtačka (Zdroj: Garland)
vrtání
Drobné opravy a realizace kutilských nápadů všeho druhu se neobejdou bez kvalitního nářadí (Zdroj: archiv FTV Prima)

Aku příklepová vrtačka Scheppach CID30-20Li je ideální pro vrtací i šroubovací práce v dílně i v domácnosti. Je vybavena dvěma rychlostmi, elektronicky nastavitelnou rychlostí otáček a silným příklepem. Výměna nástrojů je díky modernímu rychloupínacímu sklíčidlu rychlá. Při šroubování se utahovací moment dá nastavit v mnoha stupních přesně podle materiálu, se kterým právě pracujeme. Práce s aku vrtačkou je díky pohonu silného akumulátoru 20 V, jasnému LED osvětlení a protiskluzovým zónám na rukojeti snadná a rychlá. Na tělo stroje je možné navíc přidělat ocelový klip na opasek. Samozřejmostí je možnost přepnutí na pravý a levý směr otáčení. V plastovém kufříku s vrtačkou jsou i dva 1,5 Ah akumulátory, 1 držák bitů, 6 šroubovacích bitů, 6 vrtáků a jeden flexibilní držák bitů pro práci v nepřístupných prostorech.

příslušenství k aku vrtačce
i (Zdroj: Garland)
Aku nářadí disponuje bohatým příslušenstvím, včetně náhradní baterie

S kvalitním nářadím, které patří do každé správné dílny, je radost pracovat. Našeho kutilského ducha zkrátka nezdolá ani zima.

Více tipů na pomocníky pro práce v dílně i doma naleznete na www.garland.cz.

Publikováno: 8. 12. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce