reklama

Jaké dárky nadělit domácím mazlíčkům pod stromek?

Jaký vhodný dárek vybrat pro našeho mazlíčka? Z čeho bude mít největší radost? Každé domácí zvíře se bude radovat z něčeho jiného. Některému bude stačit pár pamlsků, jiný budě šťastný z nějaké hračky nebo nového pelíšku. V každém případě bychom je neměli vynechat, protože jsou právoplatnými členy naší rodiny.

Na vánoce nezapomínáme ani na dárky pro zvířata (Zdroj: Depositphotos)

Pamlsky

Pamlsky pro psy nebo kočky nabízí každý obchod pro zvířata. U psů půjde o různé druhy sušeného masa, masové konzervy, kosti, tyčinky nebo sušenky. U koček o různé druhy masových konzerv, paštik, kapsiček nebo sušených kousků ryby. Pro ostatní domácí mazlíčky nabízejí různé druhy křupek, polštářků s náplní, závěsných tyčinek nebo sušenek. Pokud nechceme vybírat v obchodních řetězcích, můžeme si pár pamlsků vyrobit i doma. Postačí nám na to správné ingredience.

  • játrové pamlsky vyrobíme ze směsi 680 g vepřových jater, dvě vejce a 60 g celozrnné mouky. Vše smícháme a vytvarujeme na placku, kterou pečeme v předehřáté troubě 15 minut při 175 °C na pečícím papíru. Poté vykrojíme různé tvary. A skladujeme vychladlé v chladničce.   
  • Sýrové chuťovky vyrobíme ze směsi 1 hrnku strouhaného sýra, 1 hrnku mouky, 1 hrnku mléka a lžíce másla. Vše smícháme a vytvarujeme placku, kterou pečeme 10 minut při 175 °C na pečícím papíru.  Poté vykrojíme různé tvary.
Pamlsky
Sáčkem pamlsků žádného mazlíčka neurazíte (Zdroj: Šárka Miškovská)

Pamlsky mohou dodávat našim miláčkům potřebné minerály, vitamíny a další prospěšné látky. Pro psy jsou vhodné různé dentální tyčinky, které odstraňují zubní plak, masírují dásně a posilují žvýkací svaly. U ptactva nebo hladovců jsou vhodné sépiové kosti, které jim dodávají dostatek vápníku.

Hračky

Pokud budeme vybírat hračky, vždy bychom měli vědět, pro jaký druh zvířete hračka bude. Především půjde o velikost zvířete, záliby a jeho temperament.

Házedla
Různá házedla využijeme v parku i na zahradě (Zdroj: Šárka Miškovská)

Mnoho psů má rádo různé aporty nebo házedla. Na trhu je nepřeberné množství výrobků.

Házedlo
Házedlo bude skvělým společníkem na procházkách (Zdroj: Šárka Miškovská)

U míčku, budeme vybírat podle druh materiálu a také velikosti. S takovouto hračkou se pes zabaví jak venku, tak i doma. Pro jiné bude příjemným překvapením interaktivní hračka, do které umístíme pár pamlsků. Opět se váš miláček zabaví a zároveň mu bude odměnou pamlsek. 

Interaktivní hračka
Pomocí interaktivních hraček si psi rozvíjejí fantazii (Zdroj: Šárka Miškovská)

Takovouto hru ocení všichni majitelé velmi temperamentních psů především v měsících, kdy se brzy stmívá, nebo nemáme dostatek času na dlouhé venčení. Rovněž je to vhodná hra, pokud je náš domácí mazlíček delší dobu doma a je třeba jej zabavit.

Interaktivní hračky
Interaktivní hračky mají pozitivní vliv na vývoj psa (Zdroj: Šárka Miškovská)

Hledáním pamlsků a zjišťování jakým způsobem se k nim dostat, vašeho miláčka dostatečně zabaví a zároveň unaví. Interaktivní hračka je vhodná i pro kočky, které stejně jako psy zaměstnávají při této hře především mozek.

Míčky na pamlsky
Tyto plnící míčky budou v psech rozvíjet kreativitu (Zdroj: Šárka Miškovská)

Mnohdy udělá vašemu mazlíčkovi radost hračka - gumová, plyšová, z látky nebo lana. Důležité je, aby byla z kvalitního materiálu přiměřené velikosti. Vzhledem k tomu, že ji náš mazlíček může okusovat nebo se s námi o ní přetahovat, neměla by být maličká. Pro aktivní psy bude vhodným dárkem i velmi módní puller. Jedná se o dva kruhy vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu. Podstatou je buď házení a následný aport psa, skákání nebo různé formy přetahování až po zavěšování. Tento druh hračky je vhodný i do vody, takže motivuje psa k plavání. Při cvičení s pullerem vylepšujeme intenzitu tréninku, která vyžaduje postřeh a velké soustředění a zároveň pozitivně motivuje psa a zvyšuje jeho kondici.      

Puller
Gumové kroužky se dají házet a kousat (Zdroj: Šárka Miškovská)

Ostatní dárky

Vhodným dárkem mohou být nové pelíšky, deky, polštáře, boudičky, kukaně, škrabadla, bazénky, misky, dávkovače, oblečky, pláštěnky nebo postroje, vodítka či obojky. 

Oblečky
Choulostivější plemena uvítají zateplený obleček (Zdroj: Šárka Miškovská)

Velký výběr hraček vybereme z nepřeberného množství výrobků i pro hlodavce nebo ptactvo.

Dárky pro zvířata
V dnešní době je už normální, že i zvířata dostávají na Vánoce dárky (Zdroj: Šárka Miškovská)

Publikováno: 4. 12. 2019, Autor: Šárka Miškovská, Profil autora: Šárka Miškovská