reklama

Věšáky do kuchyně jsou nepostradatelné doplňky

Věšáky do kuchyně vám pomohou vypořádat se s nedostatkem prostoru v kuchyni. Váháte, zda si je pořídit? V dnešní době se bez nich de facto neobejde žádná kuchyně, a to ani ty prostorné. Díky nim máte po ruce všechno, co často používáte a ještě to vypadá úhledně.

Věšák do kuchyně najdete téměř v každé domácnosti (Zdroj: Depositphotos)

Věšáky do kuchyně a jejich podoba

Věšáky do kuchyně, nebo také závěsné systémy, mohou mít rozličnou podobu. Na českém trhu jich je v současné době rozsáhlá nabídka. Záleží tedy jen na vás, jakou máte představu a co potřebujete. Závěsné systémy se prodávají v různých sadách, ale můžete si koupit pouze tyče a jednotlivé závěsy a háčky k nim můžete pořídit samostatně a klidně i postupně.

Dva věšáky
Na lehčí věci můžeme použít i věšák z plastu (Zdroj: Depositphotos.com)

Jde ponejvíce o tyče, které jsou ukotvené na linku nebo pod vrchní díl linky. Na tyče se věší různé doplňky. Nemusí přitom jít vždy jen o jednoduché věšáky, ale i drátěné závěsné programy, koše a organizéry. To, jak v konečném výsledku bude vaše kuchyň vypadat, se odvíjí od vašeho výběru jednotlivých částí.

Kovový věšák
Věšáky jsou nejčastěji tvořeny dlouhou kovovou tyčí s háčky (Zdroj: Depositphotos.com)

K čemu jsou závěsné systémy

Závěsné systémy můžete využít k tomu, abyste na ně zavěsili kuchyňské náčiní, které při vaření často používáte a potřebujete je mít neustále po ruce. Nebudete se tak muset kvůli tomu neustále přehrabovat v šuplících. Věšáky můžete použít i k zavěšení často užívaných a oblíbených hrníčků nebo šálků. Využít je však můžete i pro zavěšení bylinek v květináči, umístění často používaných kořenek, zavěšení utěrek a chňapek, uložení potravinové fólie, alobalu a zavěsit na ně můžete dokonce i nože nebo nádobí.

Systém věšáků
Věšáky můžeme libovolně kombinovat (Zdroj: Depositphotos.com)
Věšák nad linku
Když nemáme míst na zdi, zavěsíme věšák ke stropu (Zdroj: Depositphotos.com)

Věšáky do kuchyně a jejich montáž

Váháte s jejich pořízením, protože se obáváte jejich montáže? Není třeba, montáž dnes zvládnou i laici. Není nutné se dokonce obávat ani vrtání. Díky moderním technologiím to totiž není nutné. Stačí, když si v hobby marketu pořídíte správnou oboustrannou lepicí pásku. Tyto pásky jsou schopné unést i sto kilogramů. Při nákupu však dbejte na výběr té správné. Čtěte proto důkladně to, co je uvedeno na jejich obalu, případně oslovte místního specialistu, který vám pomůže s výběrem té správné pásky. Další variantou, s níž můžete připevnit celý závěsný systém spolu s věšáky do kuchyně bez vrtání, jsou speciální polymerická lepidla. I s jejich koupí vám nejlépe pomůže specialista v hobby marketu. Nebojte se ho oslovit.

Malý věšák
Tam, kde není moc místa na zdi, vsuneme aspoň malý věšák (Zdroj: Depositphotos.com)
Věšák se závěsem
Na věšáky lze zavěsit třeba i košíky (Zdroj: Depositphotos.com)

Publikováno: 23. 11. 2019, Autor: Adriana Dosedělová, Profil autora: Adriana Dosedělová