reklama

Základní výbava nářadí, která by neměla chybět v žádné domácnosti

Každý občas doma potřebuje pověsit obrázek, přivrtat poličku nebo smontovat nábytek. V žádné domácnosti by proto nemělo chybět alespoň základní nářadí a vybavení, které pomůže drobné úpravy a práce rychle zvládnout.

i (Zdroj: Hecht)
Drobné opravy v domácnosti vyžadují správné nářadí (Zdroj: Hecht)

Základní kufřík s nářadím

Základní vybavení dílenského kufříku by nemělo v domácnosti chybět pro běžné úkony a drobné opravy.  Chybět by v něm nemělo kladívko, metr, kleště, malá pilka, nůžky, řezák, lepicí a izolační páska a základní sada šroubováků. Při nákupu nářadí je pak lepší navštívit specializovaný obchod a vsadit na kvalitní nářadí, které tak bude sloužit dlouhé roky. I v případě, že si připlatíte za kvalitu, se stále jedná o stokorunové položky.

Drobné nářadí
i (Zdroj: Hecht)
Spousta nářadí se dá dnes nahradit aku nářadím

Běžné úpravy v domácnosti usnadní aku technika

Alfa a omega každé spokojené domácnosti, kde si občas něco sami smontujete nebo přivrtáte, je alespoň základní akumulátorová vrtačka a šroubovák. Ideálně 2 v 1, které šetří místo. Moderní akumulátorové vrtačky dnes podávají výkony srovnatelné s vrtačkami elektrickými. Zároveň ale mají funkci šroubováku. To znamená, že s nimi vyvrtáte díru do dřeva, kovu, a pokud má vrtačka příklep, tak i do zdi. Pak stačí vrták vyměnit za šroubovací bit, přepnout režim a můžete bez námahy šroubovat. Kdo někdy zkusil ručním šroubovákem zašroubovat 10 cm dlouhý vrut do dřeva, ví, jak po chvíli začne bolet ruka. A jestliže šroubujete vrutů více, nejen že samotné šroubování v součtu trvá dlouhé desítky minut, ale po čase už chytáte do ruky doslova křeč. Aku šroubovák vrut zakroutí a utáhne během 2–3 vteřin.

Aku šoubovák
i (Zdroj: Hecht)
Aku nářadí může být variabilní, třeba vrtačka může být šroubovákem

Ceny akumulátorových vrtaček a šroubováků mohou být na první pohled vyšší, právě kvůli moderním výkonným lithiovým akumulátorům, ale díky akumulátorovým programům je možné z jedné baterie nabíjet více různých zařízení, která by jinak potřebovala každá vlastní. Pokud tedy pracím v domácnosti propadnete a budete svou domácí dílnu doplňovat o další aku techniku, vystačíte si s jedním akumulátorem pro různé typy nářadí, což znamená velkou finanční úsporu. A když doslouží, opět stačí zakoupit jen jeden, a zase můžete používat všechno nářadí. V nabídce ACCU programu Hecht 1278 naleznete hned tři typy aku vrtaček, které jsou dodávány v praktickém kufříku s nabíječkou a dvěma akumulátory. Díky vysoké kapacitě lithiový akumulátor vydrží napájet vrtačku i další nářadí dlouhé desítky minut. Tyto baterie jsou plně kompatibilní se širokou nabídkou dalšího nářadí. Během práce tak můžete jednu baterii dobíjet na nabíječce a v případě potřeby ji pouze vystřídat a pokračovat nepřerušovaně v práci.

Publikováno: 23. 11. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce