reklama

Nová koupelna s windowcolor

Už se vám omrzela jednobarevná koupelna, ale na její kompletní rekonstrukci zrovna nemáte potřebné finance? Kouzlete s tubičkami windowcolor a za pár hodin budete mít zbrusu novou místnost. Připravili jsme pro vás pár nápadů s mořskou tematikou.

i (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))
Ozdobte si koupelnu dekoracemi s mořskými motivy barvami windowcolor (Zdroj: Depositphotos (https://cz.depositphotos.com))

Potřebujeme

 • stříbrnou a černou konturu
 • ultramarínovou, světle modrou, perleťovou barvu – windowcolor
 • bílý lakový fix
 • obaly na prospekty
 • pevnou fólii na windowcolor formát A3
 • bílou nebo stříbrnou šňůrku silnou 2 mm a dlouhou asi 3 m
 • jehlici
 • pravítko
 • děrovač
 • párátko
 • tyčinku s vatou nebo modelářský nůž na odstranění nepovedených částí
 • případně násadu na lahvičku s barvou pro tenčí linie

Doba schnutí jednotlivých kontur a barev je uvedena v návodu na obalu každé barvy. Obecně trvá u kontur 1−5 hodin, silnější vrstvy barev schnou déle, 24–36 hodin. Je-li barevná plocha příliš tenká, špatně se slupuje a může se potrhat.

Krabičky

Obě krabičky zhotovíte podle stejného principu. Zvětšete předlohy na kopírce, nebo potřebné tvary narýsujte na papír. Poté na motivy přiložte pevnou fólii. Do fólie následně podle pravítka vyryjte jehlicí všechny přerušované čáry. Permanentním fixem pak vyznačte postranní tečky. Budou viditelné i po nanesení barvy na zadní straně fólie. Dna nedekorujte.

Práce s barvami windowcolor je opravdu jednoduchá
i (Zdroj: TOPP )
Práce s barvami windowcolor je opravdu jednoduchá

Tip:

Pokud chcete obrázky sloupnout, nesmí fólie, na které je vytváříte, obsahovat PVC. Než začnete tvořit, udělejte si test, zda jde obrázek sejmout. Motivy malované na pevnou fólii na kopírování vystřihněte podle vnější kontury i s fólií a dále s nimi pracujte podle vlastního záměru.

Na samostatnou fólii si udělejte vzorník barev. Většina barev po zaschnutí výrazně změní odstín. Jestli se v ploše nanesené barvy nadělaly bublinky, propíchněte je špendlíkem, dokud je barva mokrá. Chcete-li si namíchat jiný odstín, používejte pouze barvy od jednoho výrobce.

Na obal pro krabičku s kapesníčky (její rozměry přizpůsobte velikosti krabice s kapesníky) i na dózu na vatové tampony naneste stříbrnou konturou vytečkované obrysy hvězdic a linii hrany. Po zaschnutí kontur vystřihněte postranní díly, ohněte je směrem nahoru a děrovačem udělejte na vyznačených místech dírky. Všechny strany krabiček pak podle obrázku k sobě sešněrujte šňůrkou.

Pokud neseženete fólii ve formátu A3, kupte několik fólií formátu A4. V papírnictvích jde například o fólie do projektoru Meotar. Šablony pro krabičky se na ně ale nevejdou vcelku, budete muset překreslit a vystřihnout každou stranu i dno zvlášť, prodírkovat je po celém obvodu a sešněrovat k sobě.

Konce šňůrky potřete lepidlem (nebo je namočte do vosku) a nechejte zaschnout. Šňůrku pak bez větších problémů lehce protáhnete dírkami.

Ozdoba zrcadla

Motiv namalujte na obal na prospekty, po uschnutí jej sloupněte a nalepte.

Šablony

Pro snazší práci si  opatřete šablony, které koupíte v obchodě, či je můžete stáhnout z internetu.

Motiv na ozdobu zrcadla
Motiv na ozdobu zrcadla (Zdroj: TOPP )
Šablona pro dózu na kosmetické tampony
Šablona pro dózu na kosmetické tampony (Zdroj: TOPP )

Preferujete motivy ostatní přírody či květin? Žádný problém, oblečte koupelnu podle svého vkusu!

Zdroj informací: Anagram; TOPP

Publikováno: 24. 2. 2023, Autor: Elena a TOPP (text), TOPP (foto a kresby), Profil autora: Redakce