reklama

Umění aranžování: Jak vytvořit elegantní květinový věneček

Dekorace a vazby s růžemi mívají vždy velký úspěch. Zřejmě je to proto, že růže jsou zvané královnami květin a své místo si hravě obhájí u všech žen. Romantických květů růží můžete využít k výrobě malého věnce, který bude ozdobou vašeho stolu.

Na výrobu věnce z květů růží budete potřebovat:

  • věneček ze zelené hmoty (ta je určena pro květiny živé, šedá hmota je určená květinám suchým) 
  • 18–20 květů větších růží
  • několik snítek drobných růží v tmavším odstínu
  • bílé květy šeříku, který můžete nahradit i drobnými kvítky z keřů
  • světle růžové karafiáty
  • nůžky
i (Zdroj: R. Buriánková / Dekor)

Postup:

Nejdůležitější je mít připravený korpus, který můžete třeba přes noc ponořit do misky, a nechat vodu do hmoty dobře natáhnout – hmota ztmavne na tmavě zelenou barvu. Tím zajistíte, že květiny budou mít dostatek vody a vydrží dlouho čerstvé.

i (Zdroj: R. Buriánková / Dekor)

Samotné aranžování vám už půjde samo – postupujte vždy od největších květů až po nejmenší, které vyplní mezery a schovají zelenou hmotu. Začněte většími květy, jako jsou růže, a postupujte k drobnějším květům, jako jsou karafiáty, drobné růže a jiné malé květy.

i (Zdroj: R. Buriánková / Dekor)

Při stříhání stonků růží ponechte asi 3 cm dlouhý stonek, aby byl zajištěn přísun dostatečného množství vody. Tím zajistíte, že květiny budou dlouho čerstvé a krásné. Dbejte na to, aby byly stonky řezané pod úhlem, což pomůže zvýšit jejich schopnost absorbovat vodu.

i (Zdroj: R. Buriánková / Dekor)

Aranžování květin do věnečku je skvělou příležitostí pro projevení vaší kreativity a vytvoření jedinečného a elegantního aranžmá, které ozdobí váš domov či udělá radost jako dárek pro blízké. Nechte se inspirovat přírodou a vaší vlastní fantazií při vytváření této krásné květinové kompozice.

Zdroj informací: R. Buriánková, Dekor

Publikováno: 7. 5. 2024, Autor: R. Buriánková, Dekor (text a foto), Profil autora: Redakce