reklama

Vyzdobte si vchodové dveře jednoduchou dekorací

Na podzim brzy zapadá sluníčko, celkově je všechno takové smutnější. Proč si tedy nerozveselit interiér i okolí domu různými dekoracemi a doplňky. Například hned u vchodu nás může vítat jednoduchá podzimní dekorace na dveřích, kterou si vyrobíme během krátké chvíle s minimem potřebného materiálu.

Podzimní dekoraci na dveře můžete vyrobit například z vřesu (Zdroj: Depositphotos)

Co budeme potřebovat na výrobu dekorace:

  • vřes
  • vázací drát
  • silnější drát
  • nůžky a kleště
  • ozdobné stuhy
Materiál na výrobu podzimní dekorace na dveře
Materiál na výrobu podzimní dekorace na dveře (Zdroj: Depositphotos.com)

Jak postupovat při výrobě podzimní dekorace na dveře

Nejdůležitějším krokem je vytvoření vhodného tvaru ze silnějšího drátu. My jsme vybrali srdíčko, abychom si udělali změnu. Vhodný je i zvonek, ovál (ten může ale připomínat vajíčko) nebo třeba obdélník, které lze také jednoduše vytvarovat. Pro vytvoření tvaru srdce si pomůžeme tužkou. Přes její tělo vytočíme drátem kličku uprostřed srdíčka.

Tvar srdce vytvoříme ze silnějšího drátu
Tvar srdce vytvoříme ze silnějšího drátu (Zdroj: Depositphotos.com)

Aby nebyl vidět drátěný základ, můžeme jej omotat stuhou. Stuha nám také pomůže zajistit zakončení srdíčka. Ať už oba konce drátu stáhneme vázací drátem nebo je zkroutíme, stuha zakryje tento spoj a zároveň ochrání před poraněním se o ostré konce. Nejvhodnější barvou je světle zelená úzká stuha. 

Drátěné srdíčko omotáme stuhou
Drátěné srdíčko omotáme stuhou (Zdroj: Depositphotos.com)

Nyní si připravíme vřes. Můžeme jej koupit v květináči v květinářství či hobby marketu, nalezneme zde na výběr různé barevné odrůdy. Stonky si nastříháme a vázacím drátem připevníme k drátěné konstrukci. Můžeme nechat několik konců "trčet" z těla srdíčka, bude to přirozenější, než bychom se snažili vše "připlácnout" k sobě.

Jednotlivé větvičky připevníme vázacím drátem
Jednotlivé větvičky připevníme vázacím drátem (Zdroj: Depositphotos.com)

Nakonec uvážeme stuhu. Je dobré vybírat podobný odstín, jaký je na květech vřesu, výsledek nebude působit nepřirozeně. Srdíčko upevníme na dveře buď pomocí stužky, kterou připevníme k vrcholům srdíčka nebo uvážeme uprostřed malé oko z vázacího drátku a za to pak pověsíme dekoraci na dveře.

Publikováno: 4. 10. 2019, Autor: Redakce, Profil autora: Redakce