+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Babiččiny makové buchty aneb Takoví jsme byli...

Poetický závan bezstarostného dětství, kuchyní se linoucí vůně, vlídný pohled babičky a sbíhající se sliny… Jaké asociace vyvolávají vzpomínky na makové buchty ve vás? Pokud jsou již natolik zaprášené, že si nemůžete vzpomenout, oživte si své vzpomínky přímo nad mísou makových buchet. Starý rodinný recept včetně několika osvědčených triků Láďovi Hruškovi prozradila Jana Rarášková.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Terinka s červenou řepou a kozím sýrem aneb Jak nejlépe zpracovat úrodu ze své zahrádky

Terinky s červenou řepou jsou takové neprávem zapomenuté kulinární poklady – název je odvozen prostě od zapékací formy, v níž se připravují – protože je můžete připravit opravdu z čehokoliv a forma jim dodá jak krásný tvar, tak punc francouzské profesionality. Použité suroviny (a tím i výsledná terinka) jsou navíc mimořádně originální stejně jako postup přípravy – zkrátka tohle bude hit podzimu!

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Maminčina božská sekaná aneb Když vaří muž

Rodinné stříbro na talíři se ve většině případů dědí po ženské linii. Tentokráte je však poslem rodinného kuchařského pokladu muž – a o to je recept na oblíbenou sekanou výjimečnější. Pan Miroslav Rašek nás zasvětí do tajemství přípravy sekané podle receptu své maminky.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Kokodák mňamka aneb slaná žemlovka i pro hodně zmlsané zobáčky

Občas se může stát, že to, co původně vzniklo jako z nouze ctnost, se natolik podaří, že zdaleka předčí všechny dosud osvědčené rodinné recepty. Tak nějak to bylo i se slanou žemlovkou, která se souhrou šťastných náhod stala rodinným stříbrem na talíři rodiny paní Pavly Pitrové z Velešína u Českého Krumlova. Kokodák mňamka, jak si rodina časem oblíbený pokrm pokřtila, byla napoprvé seskládána se všeho, co bylo tou dobou doma, a postupně se vybrousila k dokonalosti.

Recepty > Recepty
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Prima svačinky pro školáky aneb Jak je udělat co nejlákavější a zároveň aspoň trochu originální

Nabalit školákovi zdravou svačinu, kterou opravdu celou sní, je dost složité. Děti se jídlem nechtějí zdržovat, když o přestávce se dá dělat tolik zajímavějších věcí. Jenže něco do žaludku dostat potřebují, protože jinak by už před polednem padaly únavou. A ruku na srdce, namazaný rohlík s nakrájenou zeleninou se dětem rychle omrzí a doma připravená svačina pro školáky pak může skončit v koši. Jedinou možností, jak tomu zabránit, je snažit se udělat svačiny pro děti lákavé, originální a i zdravé.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Pikantní krkovička po srbsku s domácí omáčkou aneb vychytaná grilovačka

Marinovaná krkovička patří neodmyslitelně ke klasice českého grilování. Klidně u ní můžeme zůstat i nadále, ovšem zkusme si ji připravit tentokrát po srbsku podle originálního receptu, který pro nás od svých přátel odkoukal Láďa Hruška. Maso nám bude nejen moc chutnat, ale také nás potěší časovou nenáročností. Rychlost oceníme zvláště teď koncem léta, kdy už se dny krátí... A než se krkovička po srbsku ugriluje, uděláme si velice jednoduchou, ale o to chutnější omáčku, u níž nemusíme přemýšlet, zda máme raději kečup nebo tatarku – prostě si dáme oboje.

Recepty > Recepty