+26
. Redakce Redakce

Recepty s třešněmi: obrácený koláč, plněné řezy a makový chlebíček

Třešně nerozlučně patří k začátku prázdnin. Co si budeme povídat, červené lesklé plody nejlíp chutnají právě utržené ze stromu, kdy jsou nejšťavnatější a nejvoňavější. Ale pokud už čerstvé třešně nestačíte jíst, zkuste některý z našich sladkých receptů s třešněmi: obrácený koláč, plněné řezy a makový chlebíček.

Recepty > Recepty
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Javor cukrový: Javorový sirup z vlastní zahrady

Stromy nám nabízejí i jiné laskominy než ovoce. Už jsme si ukazovali, jak získat lahodný drink z břízy. Dnes nás Martin Pražák poučí, jak úspěšně pěstovat javor cukrový neboli cukrodárný, a jak z něj získat tolik oblíbenou mízu.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Zavařování v zimě? Proč ne! Zkuste domácí pomerančovou marmeládu

Že zavařování a zima k sobě příliš nejdou? Ale ano! Využijte sezony citrusového ovoce v obchodech a připravte si čerstvou a lahodnou domácí marmeládu z pomerančů. Výroba je jednoduchá a chuť úžasná. Přesvědčte se sami a uvařte si domácí pomerančovou marmeládu třikrát jinak – tady jsou recepty.

Recepty > Recepty
+26
. Petra Marková Petra Marková

Máte zahradu plnou máty peprné? Udělejte si domácí mátový sirup!

Máte plnou zahradu voňavé máty peprné a nové lístečky pořád dorůstají? Zkuste si udělat podle našich receptů skvělý domácí mátový sirup. V létě si ho můžete dávat do vychlazené vody a připravit osvěžující limonádu, v zimě do horkého čaje proti nachlazení. Určitě vám bude chutnat.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Recept na zavařený pečený čaj: Využijte ovoce ze zahrady bezezbytku

Zavařovací sezona je tu, a protože právě v tomto období nám při zpracování ovoce zůstává spousta zbytků, s nimiž často nevíme, co si počít, bude se nám hodit recept Marcely Lacinové na výtečný zavařený čaj z pečeného ovoce, který prozradila v pořadu Vychytávky Ládi Hrušky. Její zavařený pečený čaj z ovoce chutná teplý v nevlídných zimních dnech i ledový v parném létě a lze jej připravit z jakéhokoliv ovoce, které právě dozrává na zahradě.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Barevné letní vitaminy: Rybíz je česká zahradní klasika

Rybíz patří k české zahradní klasice – nejoblíbenější jsou pikantní červený a vitaminy nabitý černý. Barevné letní vitaminy právě dozrávají. Šťavnaté drobné plody rybízu jsou skvělé právě utržené i doma konzervované. Abychom se i v příštím roce dočkali bohaté úrody, musíme se o rybíz po sklizni postarat, a my vám prozradíme, jak na to.

Recepty > Recepty