+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Svíčková: Královna českých omáček se zvěřinou

Svíčková je nejen podle Ládi Hrušky královnou českých omáček! Paní Magdalena Polášková ji připravuje se zvěřinou, čímž její chuť dovedla k naprosté dokonalosti, a tak se tento recept stal jejím nenahraditelným rodinným stříbrem na talíři. Vyzkoušíte?

Recepty > Recepty
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Vše o víně: Radujte se, když ve své láhvi objevíte vinný diamant

Sklenka dobrého červeného, růžového nebo bílého vína v sychravém a nevlídném čase podzimu zahřeje a zvedne náladu. Ale víte, jak víno správně skladovat? Je vhodné archivovat každé víno? Jaká je správná teplota k uložení? A na co při skladování nezapomínat? Co je vinný kámen? Na všechny otázky máme odpověď.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jaké je tajemství česnekové pomazánky? Domácí česneková majonéza!

Muži vnímají své působení v kuchyni většinou jako tvůrčí činnost s prostorem pro fantazii. Nejinak to má i pan Ivoš Frait z Prahy, který od svého tatínka před lety okoukal recept a vyrábí nejoblíbenější českou pomazánku – česnekovou už více než 12 let nejen pro sebe, ale i pro své kamarády. Tajemství úspěchu jeho rodinného stříbra na talíři spočívá v domácí česnekové majonéze.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Udělejte si čokoládový dort aneb Dva recepty na štěstí

Čokoláda zlepšuje náladu a vyvolává v nás příjemné pocity štěstí. Čím je kvalitněji a čím více obsahuje kakaa, tím lépe, protože právě v kakau je tryptofan, látka, která zvyšuje hladinu serotoninu, hormonu štěstí a dobré nálady. Čokoláda je tedy sladkým antidepresivem, a dokonce s afrodiziakálními účinky. Tak už víte, jaký je recept na štěstí? Čokoládový dort!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Domácí jablečné sirupy s bylinkami a kořením

Ovoce pro výrobu domácích sirupů nabízejí podzimní zahrady víc než dost, a protože letos je bohatá úroda jablek, tak sáhneme po nich. Příprava jablečných sirupů s bylinkami není nijak složitá a receptů na ně je víc než dost – a nemusí zůstat čistě jen ovocné, můžeme do nich různé bylinky a koření, které jim kromě chuti a vůně dodají i punc zdraví.

Recepty > Recepty