+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Halloweenské sladkosti: Tak tohle pečení vás bude zaručeně bavit

Nebraňte se strašení, maskám, dýňovým bubákům a dalším nezbytným halloweenským rekvizitám, jako jsou čarodějnice, duchové, kostlivci aj. Strach, který si dobrovolně přivodíte, vás totiž ochrání před skutečným děsem – zbavíte se ho jako špíny ve sprše. A Halloween je dobrá příležitost, jak tomu naučit i děti. Třeba společným pečením halloweenských sladkých strašidélek, při kterém se mohou důkladně vydovádět.

Recepty > Recepty
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Houby a mráz. Jak to jde dohromady? Kupodivu dost dobře!

Ty nejodolnější z hřibovitých hub jako třeba hřib hnědý rostou dokonce v listopadu, tedy v době, kdy se již poměrně hojně vyskytují mrazíky. Protože se poslední dobou vyrojily zprávy o jedovatosti hub přešlých mrazem, řekněme si, jak to s mraženými houbami vlastně je a jak jdou dohromady houby a mráz.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Pivní svařák: Vychytaný recept na zahřátí

Svařák z piva je třeba v Polsku nebo i v Německu skoro stejně populární jako svařené víno. Láďa Hruška má recept od svých sousedů z Městce Králové. Pavel a Andrejka Vejrovi se pivním svařákem přes zimu zahřívají a nechtějí prý jinak. Tak to pojďme prubnout a uvidíme.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Dýně jsou krásné, dobré, zdravé a je s nimi zábava!

Podzim udeřil naplno. Tohle roční období přináší hodně krásného, tak třeba si můžeme naplno užít dýně – jsou krásné, chutné a je s nimi zábava, hlavně o Halloweenu! Existují desítky druhů dýní a všechny jsou jedlé, dokonce i ty okrasné. Představujeme vám ty nejznámější a prozradíme nejoriginálnější návody na dekorace i nejoblíbenější recepty.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Domácí výroba jablečného octa je až překvapivě snadná

Jablečný ocet je po všech stránkách užitečný a v poslední době se o něm hodně mluví, i když žádná novinka to rozhodně není. Vždyť jeho blahodárné účinky využívala už egyptská královna Nefertiti. Domácí výroba vlastního jablečného octa podle receptu paní V. Kalinové z Prahy je až překvapivě jednoduchá, takže ho můžete ho mít pořád po ruce. A nebude potřebovat nic jiného než jablka a vodu.

Recepty > Recepty
+26
. Petra Marková Petra Marková

Starý rodinný recept na marmeládu z dýní, hrušek a švestek

Dýně, švestky a hrušky – co mají společného? Spoustu věcí, například dozrávají na podzim, najdete je takřka na všech zahradách, mají spoustu vitaminů a dělají se z nich vynikající podzimní dobroty. Prozradíme vám starý rodinný recept na netradiční marmeládu z dýní, hrušek a švestek.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Vaříme s dýní Hokkaido: Báječné recepty na slavnostní podzimní stůl

Dýně slaví v posledních letech obrovské úspěchy nejen jako nejrůznější lampionky a vyřezávaná strašidýlka, ale připravíte z nich i skutečně nápadité pokrmy. Hodí se snad do všech jídel a zpracovat je můžete jakkoliv – vařením, smažením, můžete je mixovat, zavařovat i nakládat. Díky tomu dokážete poskládat celé báječné dýňové menu.

Recepty > Recepty
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Recept na retro domácí dýňový kompot à la ananas

Kompoty patřívaly k oblíbeným domácím zavařeninám. Jahodové, švestkové či meruňkové bývaly pochoutkou hlavně pro děti. Svého času byl velice populární dýňový kompot à la ananas, který si mnozí pamětníci jistě rádi připomenou. Byla by škoda na něj úplně zapomenout, takže tady jsou dva recepty, které rozhodně stojí za to vyzkoušet.

Recepty > Recepty