Kategorie:Zdraví

+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Už je to tady! Využijte léčivou moc i skvělou chuť medvědího česneku

Česnek medvědí (Allium ursinum) brzy na jaře vytváří ve vlhkých lesích bujný zelený koberec a bezpečně ho poznáte podle typické česnekové vůně. Česnek medvědí si můžete také pěstovat sami na zahradě, poradíme jak. Potřebuje si po zimě pořádně pročistit tělo a zahnat jarní únavu? Tak právě česnek medvědí a jeho léčivá síla i skvělá chuť jsou ideálním řešením

Zdraví > Zdraví
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Nasbírejte podběl a uvařte si med proti kašli i jarní únavě

Podběl lékařský (Tussilago farfara) je mezi planými bylinami jedničkou proti chřipce a nachlazení. Sotva roztaje sníh a jarní slunce probudí žluté květy podbělu k životu, neváhejte a nasbírejte si je, protože pak se po nich slehne zem. Ale dobrá zpráva je, že i podbělové listy jsou léčivé.

Zdraví > Zdraví
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Fenyklová semena: Léčivou sílu, chuť a aroma ocení celá rodina

Fenykl obecný se dá zužitkovat celý, ale u nás je nejběžnější používání semen. Jejich sílu, chuť i vůni ocení celá rodina jako léčivou bylinu a koření. Jako léčivá bylina především podporuje trávení a pomáhá při nachlazení, jako aromatické koření se uplatní téměř všude od masových pokrmů, přes nálevy při zavařování až k sladkému pečivu.

Zdraví > Zdraví
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

I vřes pomáhá zdraví! Je bylinou detoxu a močových cest

Vřes asi znáte spíš jako okrasnou rostlinu, ale i když jeho léčivé účinky nejsou obecně známé, což je škoda, rozhodně stojí za pozornost. Vřes obecný (Calluna vulgaris) je bylinou detoxikačních kúr, působí příznivě na látkovou výměnu a jako močopudný, dezinfekční a protizánětlivý prostředek na močové cesty. Jako léčivku sbírejte jen původní druh vřesu, zahradní odrůdy jsou vhodné výhradně na okrasu.

Zdraví > Zdraví
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Gotu kola: Levná přírodní prevence Alzheimera a demence

Pupečník asijský (Centella asiatica), u nás mnohem známější jako gotu kola, pomáhá bojovat se stařeckou demencí a Alzheimerovou chorobou (ACH). Nedávno bylo i vědecky prokázáno, že extrakt z gotu kola je účinnou přírodní prevencí demence. Tuhle pohlednou bylinu si může každý pěstovat doma jako pokojovku a mít tak stále po ruce čerstvou, levnou přírodní medicínu. Máme pro vás také recept na domácí na extrakt z gotu kola, která se užívá při zapomínání, nesoustředění, roztržitosti či dezorientaci.

Zdraví > Zdraví
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Jídelníček lovců mamutů: Proč se vyplatí zkusit paleo dietu

O paleo neboli pravěké dietě jste jistě už slyšeli. Možná ale nevíte, proč si získává stále větší oblibu – je totiž vědecky dokázáno, že náš metabolismus je geneticky nastavený právě na potravu pravěkého člověka, což je důvod, proč jíst jako lovci mamutů. Při přechodu na paleolitickou stravu se trávicí a imunitní systém rozpomene na své bezchybné nastavení a spustí se opravný ozdravný program. Zkusíte jídelníček lovců mamutů?

Zdraví > Zdraví
Chcete zhubnout: chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus)
Chcete zhubnout: chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus)
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Chcete zhubnout? Zkuste unikátní redukční čajovou kúru!

Pokud potřebujete zúčtovat s přebytečnými kilogramy a chcete na to jít přírodní cestou, máme pro vás tři opravdu zajímavé rostliny, napomáhající hubnutí. A vězte, že když chaluha bublinatá, svízel syřišťový a jasan ztepilý spojí svoje síly, úspěch se dostaví. Vyzkoušíte naši naprosto unikátní redukční čajovou kúru?

Zdraví > Zdraví
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak si doma udělat léčivý mátový olej

Svěží mentolovou chuť a výrazné aroma máty má rád skoro každý. Silná vůně příjemně uvolní dýchací cesty a zklidní mysl. Máta peprná (Mentha piperita) má také dezinfekční účinky či napomáhá trávení. Všechny její pozitivní účinky na náš organizmus si můžeme vychutnat díky léčivému mátovému oleji, s jehož výrobou nám pomůže Láďa Hruška.

Zdraví > Zdraví
První Předchozí 1 2 3 4 5 6 9 10 11 Poslední