+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Nahá morčata: Jak se starat o domácí mazlíčky pro alergiky

Milovníci domácích mazlíčků, kteří si kvůli alergii na chlupy nemohli zvířátko pořídit, se mohou radovat – kromě bezsrstých psů a koček lze chovat i téměř lysá morčata. Za chovatelkou roztomilých nahých morčat Andreou Kroftovou, ověnčenou řadou uznání a ocenění, se vypravil na návštěvu Láďa Hruška, aby se seznámil s plemeny nahých morčat skinny a baldwin a dozvěděl se, jak se o ně správně starat.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika
+26
. Redakce Redakce

Suchozemská želva prospívá na zahradě i v teráriu aneb Mazlíček v krunýři, který v zimě spí

Mezi domácí mazlíčky patří i chov suchozemské želvy. Nejčastěji jsou chované želva zelenavá (Testudo hermanni), želva žlutohnědá (Testudo graeca) a želva vroubená (Testudo marginata). Želvy je ideální chovat od jara do podzimu ve venkovním travnatém výběhu. Pokud nemáte tuto možnost, měli byste zvolit terárium s co největší plochou dna.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Pralesničky: Jak na chov žab, zvaných šípové

Na pěkné žáby je vždycky radost pohledět. Z pralesniček, žab, kterým se říká „šípové“, ale můžeme být pěkně otráveni. Anebo ne? Mezi lidmi panuje představa, že nádherně barevné žabky pralesničky jsou jedovaté, ono to ale s tou jejich toxicitou, zvláště u jedinců chovaných v zajetí, je trochu jinak… Pojďme se na pralesničky opatrně podívat zblízka, spolu s jejich chovatelem Václavem Pavlíčkem.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika