Kategorie:Recepty

Babánové lízátko s mandličkami
Babánové lízátko s mandličkami
+26
. Redakce Redakce

Banánová lízátka: Zdravé mlsání z mrazáku

Na sladkou pochoutku má čas od času chuť asi každý, ale co dělat, když předsevzetí o vynechání cukru je ještě čerstvé… Vsaďte na od přírody sladké banány a křupavé mandle!

Recepty > Recepty
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

11 extra tipů, jak ušetřit a ještě si skvěle pochutnat: Vyhazujete staré pečivo? Zadržte!

Rohlíky, housky, žemle, bagety a chleba v našich domácnostech putují nejčastěji do odpadkových košů (spolu s výrobky, které nemají příliš dlouhou trvanlivost – tedy mlékem, mléčnými produkty, uzeninou, ovocem a zeleninou). Je ale velká škoda je vyhazovat, můžete si z nich připravit ještě mnoho dobrot. Tím omezíte plýtvání a navíc ušetříte peníze. Pečivo můžete sníst i po třech dnech doma, k pozdějšímu využití je vhodné ho sušit nebo mrazit a v budoucnu dále zpracovávat…

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Bylinný likér povzbuzující chuť k jídlu: Aperitiv pro děti

Při slavnostních příležitostech je zvykem podávat před jídlem aperitiv. Ten by měl nejen pomoci překlenout dlouhou chvíli při čekání na jídlo, ale také probudit větší chuť. Není to ovšem výmysl moderní doby, aperitiv se pil už ve starém Římě, aby se připravil trávicí trakt na požitky z nadcházející hostiny. Podobně může fungovat i chutný bylinný likér bez alkoholu, který je speciálně připraven pro děti, jež odmítají jíst tak, jak by si představovali jejich rodiče.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Recept na domácí listové těsto: Česká vánoční klasika

Štrúdl je nepřekonatelná sváteční klasika, zvláště když je upečený z domácího listového těsta. Ovšem ne každý si na jeho výrobu troufne a raději dá přednost méně komplikované variantě v podobě kupovaného listového těsta. Paní Marie Opolcrová z Hůr u Českých Budějovic se s námi nezištně podělí o své rodinné stříbro na talíři a přesvědčí nás, že tzv. lístkování není až tak složité a že ta trocha práce navíc rozhodně stojí za to.

Recepty > Recepty