Kategorie:Recepty

+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

11 extra tipů, jak ušetřit a ještě si skvěle pochutnat: Vyhazujete staré pečivo? Zadržte!

Rohlíky, housky, žemle, bagety a chleba v našich domácnostech putují nejčastěji do odpadkových košů (spolu s výrobky, které nemají příliš dlouhou trvanlivost – tedy mlékem, mléčnými produkty, uzeninou, ovocem a zeleninou). Je ale velká škoda je vyhazovat, můžete si z nich připravit ještě mnoho dobrot. Tím omezíte plýtvání a navíc ušetříte peníze. Pečivo můžete sníst i po třech dnech doma, k pozdějšímu využití je vhodné ho sušit nebo mrazit a v budoucnu dále zpracovávat…

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Bylinný likér povzbuzující chuť k jídlu: Aperitiv pro děti

Při slavnostních příležitostech je zvykem podávat před jídlem aperitiv. Ten by měl nejen pomoci překlenout dlouhou chvíli při čekání na jídlo, ale také probudit větší chuť. Není to ovšem výmysl moderní doby, aperitiv se pil už ve starém Římě, aby se připravil trávicí trakt na požitky z nadcházející hostiny. Podobně může fungovat i chutný bylinný likér bez alkoholu, který je speciálně připraven pro děti, jež odmítají jíst tak, jak by si představovali jejich rodiče.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Recept na domácí listové těsto: Česká vánoční klasika

Štrúdl je nepřekonatelná sváteční klasika, zvláště když je upečený z domácího listového těsta. Ovšem ne každý si na jeho výrobu troufne a raději dá přednost méně komplikované variantě v podobě kupovaného listového těsta. Paní Marie Opolcrová z Hůr u Českých Budějovic se s námi nezištně podělí o své rodinné stříbro na talíři a přesvědčí nás, že tzv. lístkování není až tak složité a že ta trocha práce navíc rozhodně stojí za to.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Hravě a zdravě se spiralizérem: Cuketové špagety

Denně máme sníst pět porcí ovoce a zeleniny. Jablíčko sem, banán tam, s ovocem by to ještě šlo, ale co ta zelenina? Dostat do sebe dostatečné množství zeleniny bývá pro nás oříšek. Se spiralizérem DOMO to ale bude hračka a zdravá jídla vás budou konečně opravdu bavit.

Recepty > Recepty
Vychytaný recept Ládi Hrušky na domácí bramborové chipsy
Vychytaný recept Ládi Hrušky na domácí bramborové chipsy
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Domácí bramborové chipsy snadno a rychle: Vychytaný recept Ládi Hrušky

Bramborové chipsy - odborníci na zdravou výživu nad nimi tedy zrovna neplesají, ale my si bez nich už jen asi těžko dokážeme představit večer u televize, o párty s přáteli ani nemluvě. Pokud by vám náhodou při nějaké takové příležitosti došly ty kupované, neváhejte si během chviličky vyrobit své vlastní, domácí, křupavé chipsy podle neodolatelného receptu Ládi Hrušky.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Tukožroutský elixír: Zázračná vychytávka na zahnání chuti k jídlu

Bylinkářka Vlasta Libotovská prozradila Láďovi Hruškovi recept na zázračný tukožroutský elixír. Stačí po dobu čtyř dnů každý den vypít osm skleniček přírodního elixíru a nebudete se stačit divit, kam se vaše tukové polštářky nenávratně vytrácejí a jak je vaše bříško stále plošší a plošší… Nápoj je díky citronu obohacen o vitamin C, díky okurce se tělo odvodňuje a zázvor se postará o prohřátí organismu a zrychlení metabolismu. A pak, že se zázraky nedějí!

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Slané valentýnské pečení: Chilli preclíky a kringel s cuketou

Patříte mezi příznivce svátku sv. Valentýna a chystáte pro svou drahou polovičku nějaké chutné překvapení? Co takhle vsadit na slané valentýnské pečení a naše recepty na ohnivé chilli preclíky a valentýnský kringel se šunkou, sýrem a cuketou. A proč bystě měli? Protože jak chilli, tak cuketa jsou mocná přírodní afrodiziaka.

Recepty > Recepty