Kategorie:Recepty

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Skvělá houbová čalamáda: Rodinný recept, který nemá chybu

Sladkokyselá houbová čalamáda, která výborně chutná ke grilovanému masu nebo namazaná na topinkách, ale také třeba jen tak jako salát, je rodinným stříbrem na talíři paní Renaty Málkové z Mladé Boleslavi. Ta si naštěstí nechala tuto dobrotu jen tak pro sebe a recept prozradila Láďovi Hruškovi. Takže až zase jednou nebudete vědět co s houbami, máme pro vás vynikající inspiraci.

Recepty > Recepty
Domácí polotvrdý sýr je opravdu lahůdka
Domácí polotvrdý sýr je opravdu lahůdka
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak udělat domácí sýr z mléka a tvarohu? Máme úžasný recept!

Domácí je domácí a tenhle polotvrdý domácí sýr si určitě zamilujete na první ochutnání - stejně jako Láďa Hruška. Navíc při přípravě získáte syrovátku, kterou můžete třeba hned vypít a prospět tak svému zdraví. Obsahuje totiž řadu vitaminů a minerálů, čistí organismus a snižuje zákeřný cholesterol.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Falešná humrová pomazánka podle Květy Fialové

Některé věci z doby minulé jsou tak skvělé, že by bylo škoda nazývat je jinými jmény jen proto, že jejich původní je poněkud zavádějící. Neodlehčujte humrovou pomazánku jogurtem nebo zakysanou smetanou, patří do ní majonéza, a namažte si ji třeba na chlebíčky na silvestra.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak se peče chleba: Když jednou ochutnáte svůj vlastní krajíc, nebudete už chtít nic jiného…

Přestože si lidé pekli doma svůj vlastní chléb po tisíce let, dnes už nám to mnohdy připadá zcela nepředstavitelné. Přitom není nejmenší důvod k obavám. Není to až tak složité, vyjde to levněji než v obchodě, máte jistotu, že víte, co jíte. O to nejvoňavější a nejkřupavější rodinné stříbro na talíři, které se navíc přes noc připraví téměř samo, se s Láďou Hruškou a potažmo i s námi podělí paní Kateřina Černocká z Hlučína.

Recepty > Recepty