Kategorie:Recepty

+26
. Redakce Redakce

Domácí zavařování: Dva džemy v jedné sklenici

Je tu čas na domácí zavařování. A protože se letos ovoce urodilo hodně, zkuste experimentovat a udělejte dva džemy v jedné sklenici. Co říkáte na kombinace nektarinek a ostružin, nebo broskví a malin? Vrstvené džemy dva v jednom můžete udělat z jakékoli jiného ovoce. A pokud vaše oblíbené druhy ovoce nedozrávají stejně, nevadí, ranější dejte zmrazit, aby bylo po ruce, až dozraje další. Zkusíte naše recepty?

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Upečte si meruňkové koláče! Slaný? Sladký? Recepty máme na oba dva

Po jahodách a třešních přicházejí ke slovu meruňky. Pokud taky milujete jejich jemně navinulou chuť, upečte si meruňkové koláče, kterým se hned tak nic nevyrovná. A můžete si i vybrat, jestli slaný nebo sladký, recepty máme na oba dva. Období zralých meruněk není moc dlouhé, tak by byl hřích je prošvihnout, ne?

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Tvarohová bábovka: Recept na osvěžující dezert bez cukru

Klasickou tvarohovou bábovku zná snad každý. Ale tuhle osvěžující verzi podle receptu Ládi Hrušky byste měli taky zkusit. Je plná tvarohu a ovoce - a bez cukru, takže ji s klidem mohou ochutnat i zapřisáhlí odpůrci sladkostí. Letní tvarohová bábovka je ideální dezert na horké letní dny.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Vepřové maso na grilu: Dáte si bůček s křenem, či žebírka v švestkové marinádě?

Vepřové maso bývá na grilovačkách trochu opomíjené, což je obrovská škoda. Právě díky své šťavnatosti je vítaným mezistupněm mezi jemným kuřecím a výrazným hovězím. Pokud navíc víte, pro jakou část vepřového sáhnout, nebude mít vaše grilování chybu. Můžete zkusit naše recepty na bůček s křenem a vepřová žebírka v švestkové marinádě, zaručeně si pochutnáte.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Recepty s třešněmi: obrácený koláč, plněné řezy a makový chlebíček

Třešně nerozlučně patří k začátku prázdnin. Co si budeme povídat, červené lesklé plody nejlíp chutnají právě utržené ze stromu, kdy jsou nejšťavnatější a nejvoňavější. Ale pokud už čerstvé třešně nestačíte jíst, zkuste některý z našich sladkých receptů s třešněmi: obrácený koláč, plněné řezy a makový chlebíček.

Recepty > Recepty
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Javor cukrový: Javorový sirup z vlastní zahrady

Stromy nám nabízejí i jiné laskominy než ovoce. Už jsme si ukazovali, jak získat lahodný drink z břízy. Dnes nás Martin Pražák poučí, jak úspěšně pěstovat javor cukrový neboli cukrodárný, a jak z něj získat tolik oblíbenou mízu.

Recepty > Recepty