Kategorie:Recepty

+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Krémová polévka z dýně Hokkaido s křupavou cizrnou

Dýně Hokkaido doslova vtrhly do našich zahrad i kuchyní jenom před pár lety, ale rychle si získaly oblibu, které jiné druhy dýní jen těžko konkurují. Asi nejoblíbenějším pokrmem je krémová polévka z dýně Hokkaido. Má různé varianty, ale základ je vždy stejný.

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Domácí bezlepková roláda se šlehačkou: rychlý zákusek pro všechny

Výtečný zákusek po nedělním obědě i pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou jíst mouku, a navíc upečený a naservírovaný během třiceti minut!!! Ne, to není žádný zmrazený polotovar, nýbrž poctivá domácí roláda. O svou neodolatelnou domácí bezlepkovou roládou se s Láďou Hruškou podělila Kateřina Černocká z Hlučína.

Recepty > Recepty
+26
. Redakce Redakce

Vyřezávané ovoce: Sladký dárek k narozeninám nebo k svátku

Téměř každý z nás si nejlépe odpočine při nějakém svém koníčku či zálibě. Paní Miloslava Nůsková z Prahy se moc ráda věnuje vyřezávání z melounů a dalšího ovoce. Své výrobky nejčastěji dává jako sladké dárky při slavnostních příležitostech, jako jsou svatby, narozeniny a svátky. Poslala nám fotografie svých krásných výtvorů i pracovního nástroje, který jí vlastnoručně vyrobil tatínek. Tak co, zkusíte vyřezávání ovoce taky?

Recepty > Recepty
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Svíčková: Královna českých omáček se zvěřinou

Svíčková je nejen podle Ládi Hrušky královnou českých omáček! Paní Magdalena Polášková ji připravuje se zvěřinou, čímž její chuť dovedla k naprosté dokonalosti, a tak se tento recept stal jejím nenahraditelným rodinným stříbrem na talíři. Vyzkoušíte?

Recepty > Recepty
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Vše o víně: Radujte se, když ve své láhvi objevíte vinný diamant

Sklenka dobrého červeného, růžového nebo bílého vína v sychravém a nevlídném čase podzimu zahřeje a zvedne náladu. Ale víte, jak víno správně skladovat? Je vhodné archivovat každé víno? Jaká je správná teplota k uložení? A na co při skladování nezapomínat? Co je vinný kámen? Na všechny otázky máme odpověď.

Recepty > Recepty