+26
. Redakce Redakce

Plemena slepic: Vyberte si na svůj dvorek slepici, která přesně splní vaše požadavky

Pokud máte zatím pocit, že slepice je prostě jenom slepice, bílá nebo kropenatá, budete se asi divit, kolik rozmanitých plemen běhá po dvorcích. V průběhu času byly slepice vyšlechtěny k různým účelům, jedny dobře snášejí vejce, druhé mají křehké maso a jiné jsou zase největšími krasavicemi široko daleko. Stačí si jen vybrat!

Mazlíčci > Hospodářská zvířata
+26
. Redakce Redakce

Suchozemská želva prospívá na zahradě i v teráriu aneb Mazlíček v krunýři, který v zimě spí

Mezi domácí mazlíčky patří i chov suchozemské želvy. Nejčastěji jsou chované želva zelenavá (Testudo hermanni), želva žlutohnědá (Testudo graeca) a želva vroubená (Testudo marginata). Želvy je ideální chovat od jara do podzimu ve venkovním travnatém výběhu. Pokud nemáte tuto možnost, měli byste zvolit terárium s co největší plochou dna.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Gigant: Jeden z největších holubů není dobrý letec

Holubářství má u nás dlouholetou tradici, většinou se holubi chovali a chovají pro okrasu a sportovní využití. Gigant, jeden z největších holubů, není dobrý letec a raději se pohybuje po zemi. Pro své užitkové vlastnosti, ale i odolnost, vzhled i širokou barevnou variabilitu se stal oblíbeným plemenem po celém světě.

Mazlíčci > Hospodářská zvířata
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Zimní obleček pro psa ze starého svetru: Vychytávka Ládi Hrušky

Až zase jednou vyndáte ze skříně dlouho nenošený svetr, mikinu či župan, ušetřete si rozčilování, že už jste z něj zase „vyrostli“ nebo že už je naprosto nemoderní. Přemýšlet dokonce nemusíte ani nad tím, co s ním. Láďa Hruška přichází se skvělou vychytávkou na výrobu slušivého oblečku na zimu pro naše malé psí kamarády. A pozor – všechno bez jehly a nití!

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Pralesničky: Jak na chov žab, zvaných šípové

Na pěkné žáby je vždycky radost pohledět. Z pralesniček, žab, kterým se říká „šípové“, ale můžeme být pěkně otráveni. Anebo ne? Mezi lidmi panuje představa, že nádherně barevné žabky pralesničky jsou jedovaté, ono to ale s tou jejich toxicitou, zvláště u jedinců chovaných v zajetí, je trochu jinak… Pojďme se na pralesničky opatrně podívat zblízka, spolu s jejich chovatelem Václavem Pavlíčkem.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika