Kategorie:Mazlíčci

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Gigant: Jeden z největších holubů není dobrý letec

Holubářství má u nás dlouholetou tradici, většinou se holubi chovali a chovají pro okrasu a sportovní využití. Gigant, jeden z největších holubů, není dobrý letec a raději se pohybuje po zemi. Pro své užitkové vlastnosti, ale i odolnost, vzhled i širokou barevnou variabilitu se stal oblíbeným plemenem po celém světě.

Mazlíčci > Hospodářská zvířata
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Zimní obleček pro psa ze starého svetru: Vychytávka Ládi Hrušky

Až zase jednou vyndáte ze skříně dlouho nenošený svetr, mikinu či župan, ušetřete si rozčilování, že už jste z něj zase „vyrostli“ nebo že už je naprosto nemoderní. Přemýšlet dokonce nemusíte ani nad tím, co s ním. Láďa Hruška přichází se skvělou vychytávkou na výrobu slušivého oblečku na zimu pro naše malé psí kamarády. A pozor – všechno bez jehly a nití!

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Pralesničky: Jak na chov žab, zvaných šípové

Na pěkné žáby je vždycky radost pohledět. Z pralesniček, žab, kterým se říká „šípové“, ale můžeme být pěkně otráveni. Anebo ne? Mezi lidmi panuje představa, že nádherně barevné žabky pralesničky jsou jedovaté, ono to ale s tou jejich toxicitou, zvláště u jedinců chovaných v zajetí, je trochu jinak… Pojďme se na pralesničky opatrně podívat zblízka, spolu s jejich chovatelem Václavem Pavlíčkem.

Mazlíčci > Teraristika a akvaristika
+26
. Redakce Redakce

Rady pro hladké soužití dvou koček: Seznamování krůček po krůčku

Přivést své stávající kočce nového kamaráda či kamarádku nemusí být zdaleka tak jednoduché, jak se zdá. Nespoléhejte na to, že si časem určitě porozumí a problémům v jejich soužití raději předejděte. Seznamování koček vyžaduje citlivý přístup. Nový společník může vašeho kočičího mazlíka nejprve trochu zaskočit. Máme pro vás návod, jak kočkám usnadnit život.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Hračka po psa: Přetahovadlo ze starého trička

Kdo by si rád alespoň chvíli nepohrál? Vždyť i pejskům, podobně jako nám lidem, přináší hra zábavu, rozptýlení a relaxaci, ale také se hrou učí a budují svůj vztah s páníčkem. Udělejme tedy svým čtyřnohým mazlíčkům radost a darujme jim novou hračku pro psa. Návod na výrobu hračky pro psa, báječného přetahovadla ze starého trička, má pro nás Láďa Hruška.

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky
+26
. Redakce Redakce

Chraňte psa před boreliózou: Klíště nestačí jen vytáhnout!

Jarní dny svádí k dlouhým procházkám a výletům do přírody se psem. Lidé ale často zapomínají na rizika, která s sebou může taková vycházka přinést. Jedním z nich je klíště, číhající kdykoliv a kdekoli nejen na člověka, ale také zvíře. I psy je proto potřeba před boreliózou a dalšími nákazami chránit vhodnými antiparazitiky. Klíště nestačí jen vytáhnout!

Mazlíčci > Rady pro mazlíčky