Kategorie:Domácnost

+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Máte problém s průvanem? Máme pro vás snadné a rychlé řešení!

Průvan pode dveřmi - to není jenom zima, ale i unikající teplo a vyhozené peníze. Průvan také s sebou do bytu vnáší prach a nečistoty, které malým dětem nebo alergikům mohou pořádně ztrpčovat život. Většinou je to tak, že je mezera pode dveřmi zbytečně veliká nebo netěsní či chybí práh. Snadným a rychlým řešením problému s průvanem je použití těsnícího kartáčku.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

7 prima tipů na recyklaci skla: Druhý život zavařovacích sklenic

Máte rádi kompoty, džemy, čalamády paštiky a jiné ve skle zakonzervované dobroty? Pak máte doma nejspíš už docela slušnou zásobu větších či menších zavařovacích sklenic. Co sklo recyklovat a dát mu druhý život? Máme pro vás 7 prima tipů na recyklaci - ze zavařovaček se dají vytvořit užiteční pomocníci do domácnosti i zajímavé dekorace.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Vadí vám nepořádek v kuchyni? Řešením je relingová tyč!

Vadí vám, že v kuchyni pořád něco hledáte? Dovádí vás k šílenství, když nemůžete najít sběračku na omáčku, obracečku na lívance, otvírák nebo vývrtku na víno? Najděte si místo pro relingovou neboli závěsnou tyč a nepořádek v kuchyni se stane minulostí. Kovová tyčka, na které je vše pohodlně a přehledně zavěšeno, je rozhodně dobrým pomocníkem.

Domácnost > Rady do domácnosti
Když je venku nevlídno
Když je venku nevlídno
+26
. Redakce Redakce

Recyklace je hit! Staré plechovky pro zábavu, užitek i ozdobu

Recyklace je hit! Stále se nám doma hromadí, dokud je neodneseme do tříděného odpadu nebo, což je samozřejmě mnohem horší, do odpadu běžného. Až si prohlédnete naše nápady, co s takovou obyčejnou plechovkou udělat, a jak skvěle mohou pobavit vaše děti, budete mít rázem plechovek doma nedostatek. Zaručeně!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Proměna šuplíků za jedno odpoledne. Stačí málo a nábytek spolu ladí

Jak na proměnu šuplíků za jedno odpoledne? V dětském pokoji bylo potřeba opticky sjednotit skříň a zásuvkový kontejner ke stolu. Plně funkční a vyhovující kusy nábytku je zbytečné měnit, když je možné používat je dál s jen drobnou úpravou. Stačí totiž málo a nábytek spolu zase krásně ladí. Adhezivní fólie můžeme aplikovat i na hladké stěny pokoje.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit stoličku s nádechem patiny: Štokrle sluší každé chalupě

Klasická selská stolička, lidově štokrle, slouží kromě posezení i jako úložný prostor na tkaničky a čisticí potřeby na boty nebo na rozpletený svetr, klubíčka vlny a jehlice. Na výrobu stoličky použijeme smrkovou nebo borovou spárovku. Barevná lazura a ubrouskový motiv, kterými prostupuje struktura dřeva, dávají stoličce nádech patiny, která bude určitě slušet každé chalupě.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

3 užitečné tipy, jak zabránit rosení oken

Jak rosení oken zabránit nebo ho aspoň co možná nejúčinněji omezit? Rosení oken, které dovede potrápit zejména v zimním období, nejenom že nevypadá příliš hezky, ale hlavně může způsobit mnohem horší problémy, jako je například vznik plísní. Přinášíme vám proto 3 užitečné tipy, jak se rosení oken účinně bránit.

Domácnost > Rady do domácnosti