Kategorie:Domácnost

Lepené krmítko
Lepené krmítko
+26
. Redakce Redakce

Krmítka pro ptáčky ze starého porcelánového nádobí

Romantická krmítka můžete vykouzlit z odložených, nevyužívaných hrnků a talířků. Je už jen na vás, jestli na jejich výrobu použijete obyčejné lepidlo na porcelán nebo zvolíte důkladnější metodu a porcelánové kousky provrtáte a sešroubujete. Výsledek bude vždycky perfektní!

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit praktický chlebník se zásuvkou: Poklad do každé kuchyně!

Chlebník zaručí, že koláčky, chleba nebo rohlíky zůstanou neoschlé a chutné. A když ještě máme přímo v chlebníku pěkně po ruce sadu nožů na krájení a tenké plastové prkénko, rázem se z něj stává opravdový kuchyňský poklad. Na výrobu praktického chlebníku budeme potřebovat dřevěnou spárovku, plátno, disperzní lepidlo, lazuru a pojezdy na šuplíček.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

Vánoční květiny po odkvětu: Víte, co s nimi?

Hyacinty, hvězdníky, vánoční hvězdy nebo bramboříky se v našich vánočních výzdobách už dávno zabydlely, ale co s nimi teď, v lednu, kdy květiny zvolna odkvétají? Určitě by byla veliká škoda, kdyby skončily v popelnici. Poradíme vám, jak se o ně postarat, aby až přijde jejich čas, znovu vykvetly.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Chcete vědět, co vás čeká v roce 2018? Zeptejte se svíček!

Plamínky svíček navozují magickou atmosféru, která přeje úvahám nad tím, co vám život dává a co přinese v budoucnosti. Nabízíme vám dva způsoby hravého věštění, které vám prozradí, jaký bude rok 2018. Každopádně ale platí, že o svém osudu rozhodujete především vy sami. Příznivé novoroční věštby by vás měli motivovat, ty horší zase varovat.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

Vánocům sluší noblesa. Malé opáčko, než usednete ke štědrovečernímu stolu

Doba se sice od časů Gutha-Jarkovského významně změnila, a i když se dnes na přísná pravidla slušného chování moc nehraje, přece jen není na škodu si je připomenout. Vánoční čas je na to jako stvořený pro noblesu. Možná namítnete, že vy se u stolu přece chovat umíte. Určitě, o tom nikdo nepochybuje, ale i tak si některá základní pravidla nezaškodí zopakovat.

Domácnost > Tradice a svátky