Kategorie:Domácnost

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Levitující hrneček: Dechberoucí bytová dekorace Ládi Hrušky

Také jste již někdy v nějaké turistické zóně v centru města obdivovali muže vznášející se ve vzduchu, kteří jako by zcela popírali zákony gravitace? A také jste přemýšleli nad tím, jaký trik se asi skrývá za touto dokonalou iluzí? Láďa Hruška sice tajemství levitujících mužů přímo neodhalí, ale pouze poodhalí. Funguje totiž na podobném principu jako levitující hrnek – dechberoucí dekorace do bytu, kterou ohromíte všechny návštěvy a jejíž výrobu si krok za krokem ukážeme.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak na montáž oken: Návod krok za krokem

Pro dlouhou životnost a správnou funkci okna je nejdůležitější montáž. Ta spolu s výběrem kvalitního okna tvoří celek, který nám bude dlouho a bez problému sloužit a splňovat potřebné funkce a parametry, které očekáváme. Přinášíme návod krok za krokem, jak na montáž oken.

Domácnost > Rekonstrukce
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak postupovat při výběru oken

Vybírat si v dnešní době okna a dveře, ať už do novostavby, nebo pro rekonstrukci, není vůbec lehké. Ne proto, že by nebylo z čeho volit, spíš naopak. Na trhu je nepřeberné množství druhů a typů oken, co se týká materiálů, tvarů, izolačních vlastností a samozřejmě také barev. Jak tedy při výběru oken postupovat?

Domácnost > Rekonstrukce
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Dekorace DIY: Drátěný závěs na drobnosti v rámečku

Jednoduchý drátěný závěs poslouží jako nástěnka i dekorace do kuchyně, jídelny nebo předsíně. Na poličkách už nemáte místo, a přece byste ještě kousek místa na pár drobností potřebovali – třeba na květináček s petrželkou, vařečky nebo vzkazovník? Tohle všechno a ještě mnohem víc se vám vejde na originální drátěný závěs v rámečku. Máme pro vás postup krok za krokem.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Redakce Redakce

Co s vejci z velikonoční koledy aneb Vaječná tlačenka dvakrát jinak

Vaječná tlačenka tak představuje skvělý způsob, jak spotřebovat vejce z velikonoční koledy. Je nenáročná na přípravu, výborně chutná i dobře vypadá. Máme pro vás dva recepty – jeden je víceméně tradiční, druhý tak trochu nevšední. Je jen na vás, který vyzkoušíte. Vaječnou tlačenku si samozřejmě můžete udělat kdykoli, nejen po Velikonocích.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Velikonoční barvení vajec trochu jinak: Mramorované kraslice

S návody na barvení a zdobení vajíček se roztrhl pytel, ale vy se pořád nemůžete rozhodnout, nevybrali jste si nebo si na některé techniky netroufnete? Máme pro vás tip na jednoduché, rychlé a přitom určitě zajímavé a trochu netradiční zdobení. S mramorovacími barvami si určitě poradíte vy i vaše děti. Postup barvení je velice jednoduchý a výsledkem je vždy překvapení.

Domácnost > Tradice a svátky