Kategorie:Domácnost

+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Recept na relaxační tablety do koupele: Vánoční dárek DIY

Pokud už vám dochází nápady na originální, nejlépe pak ručně vyráběné dárky, z nichž je cítit to, že jsou dělané a darované od srdce, nezoufejte! Podle jednoduchého receptu si s Láďou Hruškou krok za krokem vyrobíme domácí relaxační tablety do koupele, které mohou posloužit jako skvělý dárek pod stromeček.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

5 tipů na jedlé vánoční dárky, které vás finančně nezruinují

Jak bohatě, přitom s nepříliš velkým nárokem na vaši peněženku obdarovat příbuzné, kamarády, známé? Mnozí dospělí v dnešní době ocení víc než cokoli jiného něco k snědku. Takový dárek se s chutí spotřebuje a rozhodně si nemusíte lámat hlavu například nad vkusem obdarovaného. Máme pro vás několik nápadů na cenově dostupné jedlé dárky. A nejde jen o balíčky pod stromeček, ale i o pozornosti, které chcete přinést na vánoční posezení s přáteli.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak udělat praktickou bednu na vánoční ozdoby a dekorace

Vánoce příjemně uplynuly, stromeček provoněl byt, ale už začíná trochu opadávat a potřebujeme uklidit ozdoby a další vánoční dekorace. Abychom se vyhnuli shánění vhodných krabiček a při příštích Vánocích jejich hledání a padání na hlavu z vysokých polic a skrýší, vyrobíme si přehlednou praktickou bednu.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit šikovnou poličku na zábradlí: Knížka nebo hračka vždy po ruce

Praktická polička na zábradlí, například vyšších pater palandy, odkud na noční stolek lze jen těžko dosáhnout, nebo na čelo postele, může posloužit nám i našim ratolestem. Vejde se na ni pohádková knížka, hračka nebo oblíbený plyšák, stejně jako budík, lampička nebo časopis, který si chceme přečíst před spaním. Za dvě hodinky práce se už budeme moci hotovou poličkou pochlubit. Cena materiálu nás vyjde zhruba na sto korun a to je v dnešní době opravdu skoro zadarmo.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

6 super tipů, jak se zbavit roztočů aneb zdravá domácnost

Roztoče pouhým oken neuvidíme, ale přesto umí pořádně potrápit především alergiky a způsobit jim velké problémy. Prach a spolu s ním i roztoči, respektive jejich alergeny (výtrusy) jsou v domácnosti běžné. Roztoči milují vlhko, teplo a tmu, přebývají nejčastěji v postelích a kobercích s dlouhým vlasem. Natřásáním peřin či suchým stíráním prachu dostáváme roztočové alergeny do vzduchu, kde je dýcháme. Roztočů se úplně nikdy asi nezbavíme, ale můžeme udělat přítrž jejich množení.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

13 tipů, jak si udělat a hlavně udržet pořádek ve skříni

Vládne ve vaší skříni chaos a zmatek? Máme pro vás pár nápadů, jak si udělat, ale také udržet pořádek ve skříni. Na to, jak si uspořádat prostor účelně, přehledně a prakticky, existují v zásadě docela jednoduché tipy a návody. Tak tedy pojďte s námi dělat pořádek ve skříni. Na jaře si přece trochu svěžího větru vaše skříň zaslouží, co říkáte?

Domácnost > Rady do domácnosti