Kategorie:Domácnost

+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak udělat praktickou bednu na vánoční ozdoby a dekorace

Vánoce příjemně uplynuly, stromeček provoněl byt, ale už začíná trochu opadávat a potřebujeme uklidit ozdoby a další vánoční dekorace. Abychom se vyhnuli shánění vhodných krabiček a při příštích Vánocích jejich hledání a padání na hlavu z vysokých polic a skrýší, vyrobíme si přehlednou praktickou bednu.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit šikovnou poličku na zábradlí: Knížka nebo hračka vždy po ruce

Praktická polička na zábradlí, například vyšších pater palandy, odkud na noční stolek lze jen těžko dosáhnout, nebo na čelo postele, může posloužit nám i našim ratolestem. Vejde se na ni pohádková knížka, hračka nebo oblíbený plyšák, stejně jako budík, lampička nebo časopis, který si chceme přečíst před spaním. Za dvě hodinky práce se už budeme moci hotovou poličkou pochlubit. Cena materiálu nás vyjde zhruba na sto korun a to je v dnešní době opravdu skoro zadarmo.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

6 super tipů, jak se zbavit roztočů aneb zdravá domácnost

Roztoče pouhým oken neuvidíme, ale přesto umí pořádně potrápit především alergiky a způsobit jim velké problémy. Prach a spolu s ním i roztoči, respektive jejich alergeny (výtrusy) jsou v domácnosti běžné. Roztoči milují vlhko, teplo a tmu, přebývají nejčastěji v postelích a kobercích s dlouhým vlasem. Natřásáním peřin či suchým stíráním prachu dostáváme roztočové alergeny do vzduchu, kde je dýcháme. Roztočů se úplně nikdy asi nezbavíme, ale můžeme udělat přítrž jejich množení.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

13 tipů, jak si udělat a hlavně udržet pořádek ve skříni

Vládne ve vaší skříni chaos a zmatek? Máme pro vás pár nápadů, jak si udělat, ale také udržet pořádek ve skříni. Na to, jak si uspořádat prostor účelně, přehledně a prakticky, existují v zásadě docela jednoduché tipy a návody. Tak tedy pojďte s námi dělat pořádek ve skříni. Na jaře si přece trochu svěžího větru vaše skříň zaslouží, co říkáte?

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Levitující hrneček: Dechberoucí bytová dekorace Ládi Hrušky

Také jste již někdy v nějaké turistické zóně v centru města obdivovali muže vznášející se ve vzduchu, kteří jako by zcela popírali zákony gravitace? A také jste přemýšleli nad tím, jaký trik se asi skrývá za touto dokonalou iluzí? Láďa Hruška sice tajemství levitujících mužů přímo neodhalí, ale pouze poodhalí. Funguje totiž na podobném principu jako levitující hrnek – dechberoucí dekorace do bytu, kterou ohromíte všechny návštěvy a jejíž výrobu si krok za krokem ukážeme.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak na montáž oken: Návod krok za krokem

Pro dlouhou životnost a správnou funkci okna je nejdůležitější montáž. Ta spolu s výběrem kvalitního okna tvoří celek, který nám bude dlouho a bez problému sloužit a splňovat potřebné funkce a parametry, které očekáváme. Přinášíme návod krok za krokem, jak na montáž oken.

Domácnost > Rekonstrukce
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak postupovat při výběru oken

Vybírat si v dnešní době okna a dveře, ať už do novostavby, nebo pro rekonstrukci, není vůbec lehké. Ne proto, že by nebylo z čeho volit, spíš naopak. Na trhu je nepřeberné množství druhů a typů oken, co se týká materiálů, tvarů, izolačních vlastností a samozřejmě také barev. Jak tedy při výběru oken postupovat?

Domácnost > Rekonstrukce