Kategorie:Domácnost

+26
. Redakce Redakce

Zimní koš: Báječná vánoční dekorace ke vchodovým dveřím

Není pravda, že se v zimě na zahradě nic neděje… Faktem však je, že po opulentním podzimu plném barev, plodů a dokvétajících rostlin je nastupující zima co do dekoru jistě střídmější. Proto jí trošku pomůžeme a vytvoříme si sesazený koš plný odolných rostlin, který si postavíme přímo před dveře, a to ze dvou důvodů – bude zde tepleji než dál od domu, a hlavně si jej můžeme zálibně prohlížet při každém našem vykročení a návratu…

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Redakce Redakce

Voňavé vánoční sušenky à la perníčky

Vánoce a medové perníčky jsou nerozlučná dvojka. Připravují se snad v každé domácnosti a každý má svůj zaručený recept, který se pochopitelně nesmí dostat ven z rodiny. Ale občas umí pěkně potrápit alergiky. Máme pro vás bezpečnější variantu! Kombinace kakaa, kardamomu a bílkové polevy je tuze dobrá.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Mikuláš, anděl a čert: Zpříjemněte si s dětmi čas do mikulášské nadílky

Co nevidět jsou tady Vánoce a ještě před nimi přijde Mikuláš se svým doprovodem. Jestli donese víc sladkostí nebo uhlí, na to jsou zvědavé snad všechny děti. Můžete dětem těšení na mikulášskou nadílku zpříjemnit barevnými figurkami, které postavíte za okno dětského pokoje nebo třeba na poličku v předsíni. Děti je budou určitě rády vyrábět samy nebo s vámi.

Domácnost > Tradice a svátky
Průvan a prach už díky novému prahu nemají šanci vniknout do domu
Průvan a prach už díky novému prahu nemají šanci vniknout do domu
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Konec průvanu a prachu díky novému prahu: Výměna krok za krokem

Dosluhuje vám starý práh, kýve se nebo je opotřebovaný a už příliš netěsní? Tak to přišel čas na jeho výměnu, aby se průvan a prach nemohl dostat do domu. Běžné rozměry prahů seženeme v hobby marketech. Jestli potřebujeme jiný než je standardní rozměr, můžeme si slepit dva běžné prahy dohromady, nebo si práh z fošny jednoduše vyrobit. Nejlepší materiál pro práh je buk a dub, tvrdé listnaté dřeviny. Je možné ale využít i borovici nebo modřín. Jestliže neseženeme tak silný a široký práh, můžeme použít i samostatnou schodnici, která se prodává na výrobu schodů.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

3 super recepty na perníčky: Pečení vánočního cukroví začíná

Snad žádné jiné pečivo nedokáže tak příjemně upoutat nos a oči jako voňavé a zdobené vánoční perníčky. Jsou oblíbené pro svou nevšední chuť i trvanlivost. Protože tradiční perníčky potřebují čas, aby zkřehly, jsou spolu se zázvorkami prvním druhem cukroví, kterým se u nás začíná vánoční pečení. A ještě připomínáme, že perník byl považován za lék při žaludečních potížích, takže s ním šetřit nemusíte.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Vánoční hvězda: Víte co dělat, aby byla dlouho krásná?

Ve svátečním čase jsou vánoční hvězdy neboli poinsettie absolutními hvězdami mezi kvetoucími pokojovými rostlinami. Zářivě zbarvené listeny uspořádané do tvaru hvězd a svěží zelené listy přinášejí i v temnějších zimních dnech do našich domovů kousek přírody a vytvářejí tu správnou vánoční atmosféru.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Renovace židle za pár kaček i za pár chvil

Rozbil nebo protrhl se vám sedák oblíbené sklápěcí židle a je vám líto ji vyhodit, protože dobře slouží k posezení příležitostným návštěvám nebo dětem, když vám pomáhají v kuchyni. Pokud je konstrukce židle v pořádku, poradíme vám, jak ji zrenovovat doslova za pár korun.

Domácnost > Návody a postupy