Kategorie:Domácnost

+26
. Redakce Redakce

Pečeme první vánoční cukroví: Proč právě zázvorky?

Zázvorky jsou tradiční staročeské vánoční cukroví, které se peče jako první zhruba měsíc před Štědrým dnem. V těstě totiž není žádný tuk, proto potřebují čas, aby změkly. Díky zázvoru mají příjemně štiplavou chuť a jsou i zdravé. Máme pro vás tři recepty na zázvorky, tak který vyzkoušíte?

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Adventní pomerančová marmeláda: Zavařování nikdy nekončí, ani na Vánoce

Zavařování nekončí poslední sklizní úrody na zahradě. Už jste někdy zkusili udělat pár skleniček marmelády z pomerančů, ovoce, kterého jsou nejen ve vánočním čase plné obchody? Máme pro vás dva recepty na adventní pomerančovou marmeládu – voňavou se skořicí, badyánem i vanilkou a s rumem pro dospěláky na zahřátí. A navíc krásně nazdobená sklenička domácí marmelády je prima vánoční dárek.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Upečte si věnec s lískovými oříšky a hned budete mít lepší náladu

Lískové ořechy jsou hodně dobré a hodně zdravé, například umí zpomalovat stárnutí nebo pomoct při únavě a stresu, takže není od věci po nich teď na podzim sáhnout. Lískové oříšky jsou výborné čerstvé i pražené jen tak na chuť a povzbuzení, nejvíc se používají do sladkých těst a na zdobení moučníků a hlavně vánočního cukroví. Máme pro vás recept na oříškový věnec, který vám okamžitě zvedne náladu.

Domácnost > Tradice a svátky
Podložka pod hrnec z dřevěných kolíčků na prádlo
Podložka pod hrnec z dřevěných kolíčků na prádlo
+26
. Redakce Redakce

Podložka pod hrnec z dřevěných kolíčků na prádlo

Každý, komu se už povedlo zničit si pracovní plochu kuchyňské linky horkým dnem hrnce, vám potvrdí, že šikovná podložka je naprosto nezbytná. Snad nejjednodušší, ale velmi efektní podložku můžete vytvořit z obyčejných dřevěných kolíčků na prádlo.

Domácnost > Návody a postupy
Skořice
Skořice
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Užívejte vánoční cukroví jako lék: Překvapující přednosti koření

Kvůli mlsání vánočního cukroví už nemusíme mít špatné svědomí. Koření jako vanilka, skořice či badyán, bez nichž by Vánoce nebyly Vánoce, totiž i v těch nejmenších množstvích prospívají našemu zdraví. Zejména podporují trávení, zlepšují náladu a povzbuzují erotický apetit, což je ve vánočním čase neocenitelné. Co které koření tedy umí?

Domácnost > Tradice a svátky