Kategorie:Domácnost

+26
. Redakce Redakce

Víme, jak si novou kliku na dveře namontovat rovně!

Jak si namontovat kliku na dveře rovně? Pokud v sobě máte kutilského ducha a troufnete si na montáž nových klik do svých dveří sami, určitě se vám bude hodit kovová montážní šablona, která na rozdíl obvyklých papírových šablon dovede mnohem přesněji vystředit vyvrtané otvory. Vyvrtání otvorů tak zvládnete hravě a novou kliku na dveře namontujte rovně.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Jak vyrobit betonové stínítko na lampičku

Beton už dávno nevídáme jen na stavbách nebo v zahradách, je přiznaným materiálem stěn v moderních interiérech i materiálem, ze kterého jsou mnohé zařizovací a designové prvky jako součást vybavení. My si dnes vyzkoušíme, jak vyrobit betonové stínítko na lampičku.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Moderní způsob, jak nad vchodové dveře rychle připevnit stříšku

Vytrvalý déšť a sluníčko nám postupem času poškodily vchodové dveře. Přemýšleli jsme o nějakém trvalém řešení, aby se, až dveře natřeme, vše za nějaký čas zase neopakovalo. Našli jsme jednoduché řešení - volba padla na vchodovou stříšku, připevněnou pomocí tzv. chemické kotvy, což je moderní a rychlý způsob kotvení v domácnosti, v zahradě i na stavbě.

Domácnost > Rekonstrukce
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak si doma užít květy lilií: Příliš opojná vůně a pylové skvrny už nejsou problém

Tyhle letní krásky prosluly především svou noblesou a elegancí. Přesto se občas ochuzujeme o potěšení, které nám kytice lilií mohou přinést, protože se obáváme urputných pylových skvrn na nábytku nebo příliš intenzivní vůně, která nemusí být každému příjemná. Poradíme vám, jak si užít květy lilií naplno i doma!

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Redakce Redakce

2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování bytu

Úklid po malování bytu zvládnete snadno a rychle, když se na malování důkladně připravíte – počínaje zásadním zakrytím nábytku a podlah, oblepením rámů oken, dveří, zásuvek a osvětlení až po zdánlivé maličkosti. Máme pro vás 2 prima tipy, jak si zjednodušit úklid po malování, které odvedou skvělou práci.

Domácnost > Rady do domácnosti