Kategorie:Domácnost

+26
. Redakce Redakce

Víme, na co se zaměřit při výběru nábytkových dvířek

Dlouhodobé působení vody a vlhkosti nebo teplo z domácích spotřebičů - minimálně tomu by měly odolat hrany, které patří na nábytkových dvířkách k těm nejchoulostivějším místům. Na co se zaměřit při výběru nábytkových dvířek, aby se hrany neodlepovaly? Podívejte se, co musí hrany dvířek při běžném provozu domácnosti vydržet.

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Zrcadlová skříňka do koupelny ze starého kufru

Se starým loďákem po babičce, co vám na půdě pomalu zapadává prachem, už dnes asi na dovolenou nevyrazíte. Byla by však obrovská škoda takovou krásu jen tak vyhodit. Láďu Hrušku napadlo předělat letitý kufr na stylovou zrcadlovou skříňku nad umyvadlo do koupelny – a tady máte návod, jak na to.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Petra Marková Petra Marková

Pořiďte šuplíkům nový outfit a udělejte dětem skříňku na pastelky

Prázdniny utečou jako nic a vy máte najednou doma školáka. Stůl i aktovku jste připravili v předstihu, ale teď jste zjistili, že pastelky, tužky a pravítka se rozbíhají po stole a ne a ne zůstat na svém místě. A přitom možná někde máte skřínku se šuplíčky nebo zásuvkový díl, kterým stačí jen renovace. Pořiďte šuplíkům nový outfit a udělejte dětem bezva skříňku na pastelky. Poradíme vám, jak na to!

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Rekonstrukce půdního prostoru: Schůdek jako posezení

Při rekonstrukci půdního prostoru nás mohou zaskočit nestejně vysoké úrovně dvou navazujících podlah. Často se trámům nelze ani vyhnout, ani je vyříznout. Statika krovu by se narušila a střecha by nám mohla spadnout. Ale není třeba věšet hlavu, i takovýto schod jde elegantně překlenout. Dvě navazující podlahy, které nebylo možno výškově srovnat kvůli rozdílně řešenému krovu v každé z místností, jsme vyřešili pomocí velkého stupně a získali tak schůdek pro pohodlné posezení.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Šikovný nůžkový věšák se hodí jak do bytu, tak na chatu

Šikovný nůžkový věšák z pár zbylých smrkových latiček nám přijde vhod a využijeme ho jak doma, tak na chatě či chalupě. Místo kabátů na něj můžeme věšet třeba smetáky v úklidové komoře či kabelky a batůžky. Jeho výroba je jednoduchá a nenáročná na nářadí a prostor. Délka roztaženého věšáku se pohybuje od 50 do 110 cm.

Domácnost > Návody a postupy
+26
. Ivana Kropáčková  Ivana Kropáčková

Voda: 11 tipů, jak doma ušetřit každý den až stovky litrů vody

Šetřit s vodou je v současné době více než aktuální. Snížit spotřebu vody je v horkém a suchém počasí nutností, pokud máte vlastní studnu, ale vyplatí se, i když jste doma napojeni na vodovod.I přes neustálé zdražování je pro nás pitná voda z kohoutku stále relativně levná (ve srovnání s variantou kupovat si vodu balenou), přesto cenná. Připomeňte si některé známé metody a nechte se inspirovat i méně známými tipy, co dělat, nebo naopak nedělat. Tady je 11 tipů, jak doma ušetřit každý den až stovky litrů vody.

Domácnost > Rady do domácnosti
+26
. Kateřina Poslušná Kateřina Poslušná

Jak si uchovat neopakovatelnou vůni prázdnin: Malá lahvička plná velkých vzpomínek

Děti školou povinné se už nemohou dočkat velkých prázdnin, se kterými jdou ruku v ruce dobrodružství, řádění s kamarády, spousta nových zážitků i první lásky. Všechny vzpomínky si vaši mladí mohou schovat "na horší časy" do malé lahvičky. Dají se v ní uchovat nejrůznější věci, ty menší děti třeba pár přírodnin z lesa, mušliček od moře nebo kvítků z babiččiny zahrádky; a ty větší se už nás ptát nebudou...

Domácnost > Interiér a dekorace