Kategorie:Domácnost

+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Knihovna jako strom: Jak si do bytu vyrobit originál z odřezků a zbytků

Domácí knihovna nemusí být jen dřevěná krabice s dvířky, dá se vyrobit i jinak. A to dokonce ze zbytků a odřezků. Knihovna jako strom se stane zajímavým, výrazným prvkem v interiéru. Můžeme ji využít nejen jako knihovnu, ale i polici na sbírku, dekorace nebo květiny. Tady je návod krok za krokem, jak si vyrobit originální knihovničku jako strom z odřezků překližky.

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Originální stolek z březových polínek aneb čím více přírody v bytě, tím lépe

Skutečným hitem v designu interiéru je rustikální styl, neboli čím více přírody přinesete do svého bytu, tím lépe. Láďa Hruška nám ukáže, jak si za pár korun a s vynaložením minimálního úsilí vykouzlit originální stylový konferenční stolek z březových polínek a skla. Březové dřevo je snadno dostupné a získáme ho například při prořezávání náletů, skleněnou desku si pořídíme na míru u sklenáře a o něco menší dřevěnou u truhláře. Tak jdeme na to!

Domácnost > Interiér a dekorace
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Dekorativní stůl: Jak originálně využít drť, štěpku a větvičky po podzimním úklidu zahrady

Podzim je tady a my jsme se pustili do úklidu zahrady. K tomu patří i prořezávání stromků a keřů a následný úklid větviček, takže pila, drtič či štěpkovač jsou praktickými pomocníky. Ale pak nastane otázka kam s ním, tedy s drceným odpadem. Drť se dá použít jako mulč, hodí se do kompostu nebo na topení. My ho ale tentokrát použijeme úplně jinak – jako dekorativní výplň do stolové desky. Tady je návod krok za krokem, jak vyrobit dekorativní stůl.

Domácnost > Návody a postupy