Jak si zjednodušit zdobení kraslic voskovou batikou
Jak si zjednodušit zdobení kraslic voskovou batikou
+26
. Redakce Redakce

Jak si zjednodušit zdobení kraslic voskovou batikou

Zdobení velikonočních vajec voskovou batikou je opravdu velice stará lidová technika. Bílá vejce se pomalují voskem, vloží do barevné lázně a poté se vosk seškrábe. My si to však zjednodušíme – bílý vosk budeme nanášet na už nabarvená vajíčka.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Redakce Redakce

Velikonoční zajíčci z kynutého těsta: Recept na oslavu jara

Před Velikonocemi je zvykem péct z kynutého těsta drobné pečivo na oslavu jara ve tvaru mláďátek. A proč zrovna z těsta kynutého? Protože to samo o sobě symbolizuje nový život tím, že při kynutí nabývá na objemu. Velikonoční zajíčci z kynutého těsta skvěle chutnají, ale můžete je použít taky jako dekoraci do misek se zeleným osením nebo jimi obdarovat koledníky. A tady máte recept.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Látkové dekorace na Velikonoce: miska na kraslice a cop na sváteční stůl

Velikonoce za chvíli zaklepou na dveře a my budeme mít doma spoustu malovaných vajíček, čokoládových kraslic a dalších pamlsků. Kromě proutěných ošatek, košíků a misek můžeme vajíčka, aby se nerozbila, položit do vlastnoručně vyrobené měkoučké látkové misky. Barevný cop z proužků látek zase originálně ozdobí svátečně prostřený stůl nebo ho můžeme pověsit na stěnu. Máme pro vás návod krok za krokem, tak se do tvoření látkových velikonočních dekorací můžete hned pustit.

Domácnost > Tradice a svátky
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

DIY servírovací tác se hodí do bytu i na zahradu

Donést najednou návštěvě hrnky, konvici, talířek s občerstvením – na to je potřeba víc než dvě ruce nebo šikovný servírovací tác. Nejjednodušší variantu si připravíme za chvíli, konečná úprava se může lišit dle našich možností a kreativity. Na ozdobení se dá použít technika dekupáže, krakeláže, namalovat obrázek, zkrátka to, co se nám líbí. DIY servírovací tác se hodí do bytu i na zahradu .

Domácnost > Návody a postupy