+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Valentýnka s překvapením aneb Zapomeňte na SMS

Valentýn je tou nejlepší příležitostí, jak projevit své ryzí city. Ukažte své lásce, že jste romantická duše a vlastnoručně vyrobte přání s překvapením. A stejně jako opravdová láska, tak i originální papírové psaníčko nelze vyčíslit penězi. Slavíte-li den zamilovaných až 1. máje, neznamená to, že své nejbližší nemůžete potěšit 14. února valentýnkou.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
+26
. Petra Marková Petra Marková

Dekupáž: Stále oblíbená dekorační technika

Dekupáž aneb zdobení motivy z ubrousků či balicího papíru, je dekorativní technika, která je známá už dlouho, ale neznamená to, že by měla být zapomenuta. Až budete mít chuť trochu si zkrášlit bydlení, vtáhněte staré omšelé předměty a pusťte se do polepování, je to docela snadné.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
quilling 55 1
quilling 55 1
+26
. Redakce Redakce

Dárek pro maminku z proužků papíru

Technika, kdy se z obyčejných proužků papíru stává výtvarný materiál, který šikovné ruce výtvarníků dokáží proměnit v umělecké dílo, se nazývá quilling. Ale z papírových proužků mohou půvabné dárky pro maminky vykouzlit i děti. Nevěříte? Nahlédněte do naší malé inspirace…

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky
Tenisky zdobené technikou ebru
Tenisky zdobené technikou ebru
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Tenisky zdobené technikou ebru: Malování na vodě

Výtvarná technika ebru je původem z Turecka. Jedná se o přetisk obrazu z vodní hladiny na papír či textil. Maluje se na vodní lázni, která je zahuštěná mořskou řasou. Touto zajímavou metodou můžeme zdobit dokonce i trojrozměrné předměty. Jak na to, nám poví Tess Gemelová.

Tvoření a hobby > Výtvarné techniky