Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první letní víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 23. a 24. 6. a co dělat na zahradě? Astronomické léto začalo ve čtvrtek 21. června zhruba 8 minut po poledni, ovšem o víkendu bude teploměr ukazovat letní teploty nad 25 °C jen výjimečně. Čeká nás tedy výrazné ochlazení. Ale když už nás sluníčko neohřeje, tak nám alespoň déšť zalije zahrady, kde teď všechno roste a zraje. Je vůbec potřeba ještě něco dělat? Samozřejmě, práce na zahrádce je teď sice méně náročná, přesto bychom ji neměli podceňovat. Naši péči potřebují zeleninové záhony, ovocné stromy nebo růže.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Znáte nový trend zahradničení? Vlastní minizahrádka! Prozradíme, jak ji udělat

Zahradní design v malém prostoru, zvaný minizahrádka, inspiruje stále více lidí. Není to jen osázená květinová nádoba, ale malý vlastní svět s dekoracemi a obyvateli. Minizahrádku můžete mít úplně všude, v truhlíku na balkoně, v betonovém korytu na zahradě, v míse na jídelním stole nebo ji věnovat jako originální dárek ve skleněné dóze. Mít vlastní minizahrádku je nový trend zahradničení, a tady máte návod, jak ji udělat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Sedm třešňových týdnů: Proč jsou třešně zdravé, jak je česat a kdy stříhat stromy?

Užijte si sedm třešňových týdnů! První třešně dozrávají už koncem května, ale jejich hlavním časem je červen a začátek července. Nejdříve se červenají šťavnaté srdcovky s měkkou dužinou a tenkou slupkou nebo polosrdcovky se slupkou středně tuhou. Následují je sytě červené až černé chrupky s tuhou dužinou a pevnou slupkou. Víte, proč jsou třešní tak zdravé? Jak česat třešně a kdy stříhat stromy, aby příští rok zase přinesly bohatou úrodu? To všechno vám prozradíme.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na třetí červnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 16. a 17. 6. a co dělat na zahradě? Po mírném ochlazení, bouřkách a krupobití se hlásí opět letní počasí. Na konci týdne by se mělo vyjasnit s příjemnými denními teplotami okolo 25 °C, i když neděle může být někde uplakaná a na Moravě nelze vyloučit vpád tropického vzduchu. Na zahradě věnujte pozornost zrající úrodě, hlavně jahodám, třešním a hrášku, vrhněte se na trvalky a zkuste zasít stále modernější zeleninu – hlávkovou čili salátovou čekanku, je její čas.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý červnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 9. a 10. 6. a co dělat na zahradě? Jaro bylo krátké, téměř jsme si ho neužili, zato vysokých teplot v posledních dnech až až. Druhý červnový víkend by měl být být horký a dusný, plný bouřek s vydatnými dešti a kroupami – že by se vyplnila pranostika Medardova kápě čtyřicet dní kape? A jestli z nebe opravdu bude padat vláha a nebude se muset zalévat, žádný zahradník se asi zlobit nebude. O víkendu můžete vysévat semínka listových salátů, červené řepy či okurek, věnovat se odkvetlým jarním cibulovinám anebo doplňujícímu řezu okrasných keřů.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Veronika Nováková Veronika Nováková

Krtek v zahradě aneb Jak vyhnat nezvaného hosta

Krtci jsou ve své podstatě velice roztomilá a navíc užitečná zvířátka, která hubí ponravy, larvy, hmyz a další škůdce. Při budování systému svých podzemních chodeb ovšem bohužel vůbec neberou ohled na trávníky a záhonky, a tak bez ohledu na jiná svá pozitiva nejsou mezi zahrádkáři zrovna vítanými návštěvníky. Od zahradnice Šárky Zelenkové se dozvíme několik typů na to, jak krtky z našeho sousedství co nejšetrněji vyhnat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Bouřka: Jak se chovat, kam se ukrýt a co nedělat

Blesk je v podstatě koncentrovaná elektřina a jako takový může být neškodný, ale i velmi nebezpečný. I když k přímému zásahu člověka bleskem dochází jenom zřídka, není na škodu připomenout si obecná pravidla, aby vám pořádná bouřka neublížila. Jak si tedy počínat, když se přižene bouřka? Poradíme, jak se chovat, kam se ukrýt a co nedělat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první červnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 2. a 3. 6. a co dělat na zahradě? Tento víkend by měl být oblačný s přeháňkami a bouřkami, ale stále ve znamení letních teplot. V zahradě kvetou růže, trvalky i cibuloviny a do květu jdou i první letničky. Mnohde už jsou zralé nebo začínají dozrávat jahody a třešně. První červnový víkend můžeme věnovat péči o růže a rostliny v nádobách nebo vysévaní salátů na záhon.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Bylinkový horoskop: Heřmánek posiluje Berany, rýmovník svědčí Střelcům

Každé znamení zvěrokruhu má „svoje“ bylinky, které fungují na jeho zrozence účinněji než jiné. Nevíte-li, jaké byliny jsou zrovna pro vás ty pravé ořechové, je tu náš bylinkový horoskop, který vám to prozradí! A protože začátkem léta je většina léčivých bylin v nejlepší kondici, na nic nečekejte a vydejte se na jejich sběr. Zvláště, když teď už budete vědět, které konkrétně svědčí vašemu zdraví.

Zahrada > Rady na zahradu