Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červenec

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
Samozavlažovací květináč z PET lahve
Samozavlažovací květináč z PET lahve
+26
. Redakce Redakce

Samozavlažovací květináč z PET lahve

Určitě se během prázdnin chystáte na dovolenou nebo na výlet a bojíte se, jestli všechny domácí rostlinky přečkají v pohodě vaši nepřítomnost. Vyrobte si pro ně samozavlažovací květináč z PET lahve a budete mít po starostech.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první červencový víkend: Rychlé rady do zahrady

Jaká je předpověď počasí na víkend 7. a 8. 7.? Podle meteorologů to bude zase jeden z krásných víkendů s jasnou až polojasnou oblohou a letními teplotami. Jen ten deficit srážek nás pěstitele a zahrádkáře trápí... Ale i tak je třeba se pustit do práce, tady jsou naše rychlé rady do zahrady: můžete se vrhnout na záhony s jahodami, které už mají po sklizni, zasít keříčkové fazolky, ředkvičky nebo třeba špenát, nebo se zaměřit, jak omezit spotřebu vody při zalévání

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Víte, kdo miluje slimáky a každý den jich spořádá skoro kilo?

Indický běžec je podivuhodná kachna, která umí sprintovat, má ráda vodu, ale hlavně miluje slimáky a plzáky a za jeden den jich spořádá skoro kilo! Chová se nejen pro kvalitní dietní maso, ale i pro potěšení. V poslední době se stává oblíbeným pomocníkem pěstitelů v boji proti zákeřným škůdcům, hlavně invazivním plzákům španělským.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první víkend letních prázdnin: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 30. 6. a 1. 7.? Minulý víkend se ochladilo o dobrých deset stupňů a i začátek týdne byl spíše jarní než letní. Zahrádkáři sice konečně nemuseli zalévat, ale nízké teploty byly až příliš velkým skokem, tak snad rostliny přežily bez újmy. Na začátku prázdnin by se mělo objevit slunečné počasí s teplotami v rozmezí 18 až 23 °C, takže na žhavé léto to opravdu nevypadá! Na zahradě se můžete věnovat vinné révě, abyste měli hodně hroznů, mečíkům a jiřinkám, aby vám krásně kvetly, a taky ochraně rostlin před škůdci.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak vyhnat škůdce ze zahrady bez chemie: Využijte přirozené zbraně a vyberte si za spojence byliny

Zahrádkáři mají většinou své ověřené metody a přípravky, jak se zbavit škůdců. Místo chemických preparátů zkuste využít roztoky vlastní výroby. Stačí je přelít do rozprašovače a používat tak často, jak je potřeba. Domácí odvary, výluhy či maceráty možná nezaberou okamžitě, ale neuškodí ani rostlinám, ani životnímu prostředí a navíc působí jako prevence.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první letní víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 23. a 24. 6. a co dělat na zahradě? Astronomické léto začalo ve čtvrtek 21. června zhruba 8 minut po poledni, ovšem o víkendu bude teploměr ukazovat letní teploty nad 25 °C jen výjimečně. Čeká nás tedy výrazné ochlazení. Ale když už nás sluníčko neohřeje, tak nám alespoň déšť zalije zahrady, kde teď všechno roste a zraje. Je vůbec potřeba ještě něco dělat? Samozřejmě, práce na zahrádce je teď sice méně náročná, přesto bychom ji neměli podceňovat. Naši péči potřebují zeleninové záhony, ovocné stromy nebo růže.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Hana Hořáková Hana Hořáková

Znáte nový trend zahradničení? Vlastní minizahrádka! Prozradíme, jak ji udělat

Zahradní design v malém prostoru, zvaný minizahrádka, inspiruje stále více lidí. Není to jen osázená květinová nádoba, ale malý vlastní svět s dekoracemi a obyvateli. Minizahrádku můžete mít úplně všude, v truhlíku na balkoně, v betonovém korytu na zahradě, v míse na jídelním stole nebo ji věnovat jako originální dárek ve skleněné dóze. Mít vlastní minizahrádku je nový trend zahradničení, a tady máte návod, jak ji udělat.

Zahrada > Rady na zahradu