+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Brudra – prima nápad pro pracovní oblečení

Jaro sice ještě neklepe na dveře, ale i tak je potřeba se na něj připravit. Ti, kdo mají zahrádky, chalupy nebo zkrátka rádi něco kutí, by si kromě nářadí a nástrojů měli prověřit i to, zda mají dobré a pohodlné pracovní oblečení. Protože ani sebelepší vrtačka vás neochrání před odletující omítkou a prachem a kvalitní rýč a lopata sice zpříjemní práci, ale pokud vám bude foukat na záda nebo vám poteče do bot, dlouho vás to bavit nebude. Právě pro vás je zde Brudra s pracovním oblečením.

Zahrada > Rady na zahradu
Tradiční výroba březových metel 1
Tradiční výroba březových metel 1
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Tradiční výroba březových metel: Poctivé koště, aby dnes člověk pohledal…

Dnešní doba přeje spíše výrobkům na jedno použití: co nejrychleji a nejlevněji vyrobit, využít a vyhodit… A tak třeba takové poctivé koště, aby člověk pohledal! Snad už jen v pohádkách nebo ve skanzenu. Láďa Hruška ovšem hledal, až našel. V Zubří u Rožnova pod Radhoštěm žije Jiří Ondřej, jehož rodina zde po generace taková tradiční březové metly či košťata, jak je místní nazývají, vyráběla.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Ježci v nebezpečí aneb Proč by nalezená mláďata bez pomoci nepřežila zimu

Ježek je noční živočich, proto byste ho za normálních okolností neměli během dne potkat. Pokud ale bodlináče najdete za světla, téměř určitě potřebuje vaši pomoc a je vhodné zavolat do záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Když ho najdete na podzim večer či v noci, je důležitá jeho hmotnost. Má-li v listopadu méně než 400 g, téměř určitě zimu nepřežije, přesto kontaktujte záchrannou stanici a zajistěte mu pomoc.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Zdeněk Sekanina Zdeněk Sekanina

Jak připravit gril, abychom si perfektně pochutnali na voňavých laskominách: Grilovací sezona

Léto je ten nejbáječnější čas, který skýtá člověku řadu potěšení. Mezi jednu z nejoblíbenějších kratochvílí dlouhých teplých večerů patří společenské a kulinářské vyžití při grilování. Ovšem i při grilování se dá leccos zkazit, dokonce si člověk může nenávratně zničit zdraví. Jak připravit gril? Správnými postupy při grilování vás provede gurmán a odborník na grilování Jiří Rašovský.

Zahrada > Rady na zahradu