Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Ivana Kropáčková Ivana Kropáčková

Nenechávejte odtékat dešťovou vodu jen tak: Můžete s ní zalévat zahradu, ale i splachovat záchod

Máte-li tu možnost, určitě stojí zauvažovat o nějakém řešení, které vám dovolí dešťovou vodu nadále využívat. Je to úsporné a ekologické. Ideální je na to myslet už při stavbě nového domu. Stát bude nově přispívat na realizaci zařízení, které domácnostem v rodinných domech umožní dešťovou vodu efektivně využívat.

Zahrada > Rady na zahradu
Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz 2
Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz 2
+26
. Simona Sedláčková Simona Sedláčková

Staňte se hoteliérem! Postavte na své zahradě hotel pro hmyz

Není hmyz, jako hmyz. Některé, škodlivé druhy se od sebe a své zahrady snažíme udržet v bezpečné vzdálenosti, ale většinu hmyzích přátel potřebujeme. Pokud toužíme po zdravé, krásné a produktivní zahradě, je třeba nastolit tzv. biologickou rovnováhu (půda, mikroorganizmy, rostliny a živočichové jsou ve vzájemně vyváženém poměru). Taková zahrada nám pak přináší spoustu radosti i užitku.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Svatá Tonička (12. 6.) mívá často uplakaná očička aneb červen v lidové meteorologii

Červen je měsícem přelomovým. Hned 1. 6. totiž začíná meteorologické léto a 21. 6. léto astronomické, kdy je na severní polokouli nejdelší den a na jižní naopak nejdelší noc. Ve všech oblastech s nadmořskou výškou přibližně 600 m a nižší během června začíná vegetační léto s průměrnými denními teplotami nad 15 °C.

Zahrada > Rady na zahradu
První 1 2 3 24 25 26 27 28 29 Další Poslední