Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

I když ze strnišť občas fučí, horko nás přece jen mučí aneb srpen v lidové meteorologii

Statisticky je srpen (po červenci) druhým nejteplejším měsícem a přibližně v každém třetím roce z deseti je dokonce tím nejteplejším. Je to období výrazných klimatických změn. Zatímco počátek srpna bývá zpravidla pravým vrcholem léta, na konci již lze zaznamenat citelný pokles teplot signalizující přechod léta v blížící se podzim. Podívejte se na srpen v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Moje zbraně, jak zničit plevel: zastínění, opakované rytí, horká voda a sůl

Jako každého amatérského zahrádkáře, i mě trápí přemíra různých nekulturních rostlinek. A přestože jsem si u vás přečetla, že některý plevel může být i efektivní léčivkou (určitě bršlici vyzkouším na manželovi), nevidím ho na zahradě ráda a snažím se ho zbavit. Možná se moje postupy na to, jak zničit plevel, budou někomu z čtenářů hodit.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Zdeněk Sekanina Zdeněk Sekanina

Jak připravit gril, abychom si perfektně pochutnali na voňavých laskominách: Grilovací sezona

Léto je ten nejbáječnější čas, který skýtá člověku řadu potěšení. Mezi jednu z nejoblíbenějších kratochvílí dlouhých teplých večerů patří společenské a kulinářské vyžití při grilování. Ovšem i při grilování se dá leccos zkazit, dokonce si člověk může nenávratně zničit zdraví. Jak připravit gril? Správnými postupy při grilování vás provede gurmán a odborník na grilování Jiří Rašovský.

Zahrada > Rady na zahradu
Jak zaplašit nevítané ptačí návštěvníky zahrady 8
Jak zaplašit nevítané ptačí návštěvníky zahrady 8
+26
. Redakce Redakce

Jak zaplašit nevítané ptačí návštěvníky zahrady: Pořiďte si strašáka!

Dříve byl slaměný strašák součástí skoro každého políčka nebo zeleninové zahrady. Dnes ho nahrazují stříbrné kotoučky CD, zavěšené na tyči. No, možná vetřelce odradí od polního pychu také, ale uznejte sami, že pořádný strašák má něco do sebe. Už jenom ta zábava, kterou si užijete při jeho výrobě!

Zahrada > Rady na zahradu
Jak využít lák z okurek na zahradě: Prospívá azalkám a likviduje plevel
Jak využít lák z okurek na zahradě: Prospívá azalkám a likviduje plevel
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak využít lák z okurek na zahradě: Prospívá azalkám a likviduje plevel

Patrně už jste všichni slyšeli, a možná i vyzkoušeli, že lák z okurek dokáže vyladit kondici flamendrům po bujarých večírcích, ale věděli jste, že podobně také prospívá všem kyselinomilným rostlinám a keřům, jako jsou rododendrony, azalky či borůvky? A to není všechno! Láďa Hruška jde s využitím láku na zahradě ještě dál. Pokud ho nalijete do rozprašovače, získáte fantastický a zcela ekologický postřik proti plevelu. Nejlepší je aplikovat ho za přímého slunce, které celý proces likvidace plevelu ještě podpoří.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Tři dny před Jakubem jasné, urodí se obilí krásné aneb červenec v lidové meteorologii

První prázdninový měsíc je v dlouhodobém průměru nejteplejším v roce. A drží ještě další primát: statisticky se právě v červenci vyskytuje nejvíce bouřek a krupobití. Celý červenec tak bývá ve znamení vysokých a ještě vzrůstajících teplot a obvykle i vydatných až přívalových srážek typických pro pokračující vlhké medardovské období, které začalo již v měsíci předešlém. Podívejte se na červenec v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu