Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Redakce Redakce

Víte, co se o semínku dozvíte ze sáčku? Prozradíme vám to!

Víte, co se o semínku dozvíte ze sáčku? Aby semínko vyklíčilo, pak zdárně rostlo a přineslo kvetoucí nebo plodící rostlinky, musí být především kvalitní. Hodně napoví informace na obale sáčku, ve kterém se prodává, a proto bude dobré, když se v nich vyznáte. Najdete tam totiž všechno důležité, co pro pěstování potřebujete vědět.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Únor v lidové meteorologii aneb Na Hromnice musí skřivánek vrznout, i kdyby měl zmrznout

Únor v lidové meteorologii bývá vnímán jako předzvěst toužebně očekávaného jara, protože vláda zimy pomalu spěje ke svému konci. I když únorové teploty mají zpravidla oproti teplotám lednovým vzestupnou tendenci, je to právě druhý měsíc v roce, kdy byla na území Čech zaznamenána teplota absolutně nejnižší –42,2 °C!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Únor

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: únor, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Třídění rostlin: Naučte se správně číst botanická jména

Říše rostlin je neskutečně bohatá a rozmanitá. Setkávají se v ní například drobné mechy se stromy obřích rozměrů, barevné květiny s nevýraznou zelení trav či stínomilné kapradiny s kaktusy, rostoucími na suchém písku. Proto je potřeba tuto nesourodou změť utřídit a urovnat do skupin na základě společných charakteristik, abychom se v nich vyznali. Podívejte se na třídění rostlin.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Věnečky s krmením pro ptáčky: Myslete na opeřené kamarády!

S krmením ptáčků je třeba začít včas a krmit kvalitně. Oni si to mezi sebou vyštěbetají a pak vás každé ráno bude čekat dokonalé divadlo. Ptáčci mají v zimě hlad a nakupovat se ještě nenaučili. Proto přikrmujte. Je to hezký způsob, jak se nezištně o něco podělit. Podívejte se na věnečky s krmením pro ptáky.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Prosinec v lidové meteorologii: Barbora na ledu, Vánoce na blátě

V prosinci dopadá na severní polokouli vůbec nejméně slunečního záření. K tomu jistě přispívají nejenom až do zimního slunovratu se zkracující dny, ale i fakt, že prosinec je zároveň měsícem s nejvyšším počtem zamračených a mlhavých dní. Teplotně je však prosinec až třetím nejchladnějším měsícem, nejtvrdší mrazy nás totiž čekají až v lednu a v únoru. Podívejte se na prosinec v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
Krmítko z dřevitého odpadu ze zahrady
Krmítko z dřevitého odpadu ze zahrady
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Obří makovice jako krmítka pro ptáky na zimu

Na zahradě se na podzim vždy sejde spousta dřevitého odpadu. Můžete ho samozřejmě šoupnout do drtičky a vyhodit na kompost nebo použít jako mulč. Ale to by byla škoda! Markéta Machačová vás naučí, jak vyrábět z makovic krmítka pro ptáčky.

Zahrada > Rady na zahradu
Unikátní krmítko pro ptáčky vyrobil Láďa Hruška
Unikátní krmítko pro ptáčky vyrobil Láďa Hruška
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Krmítko pro ptáčky z vlašských ořechů: Zima nás nezaskočí

Jakmile zahradu pokryje sněhová přikrývka, nastanou nebohým ptáčkům těžké časy, a proto bychom je měli začít přikrmovat už teď. Přilepšení ve formě běžně prodávaných lojových koulí je určitě skvělý nápad, ale nebyl by to Láďa Hruška, kdyby neměl v rukávu něco mimořádného: jedinečné krmítko pro ptáky z vlašských ořechů, kterým své opeřené kamarády nadmíru potěšíme.

Zahrada > Rady na zahradu