Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Duben

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: duben, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Připravte chaty a chalupy na léto: Jarní desatero zdravého chalupaření

Chaty a chalupy žily během zimy svým vlastním životem, proto je nejvyšší čas dát je do pořádku a připravit na léto. Pusťte do chat a chalup svěží vítr, abyste si chvíle oddechu mohli vychutnat naplno. Je jasné, že v první řadě je chatu či chalupu po zimě potřeba pořádně uklidit. Možná, že nebudete vědět kde začít, i proto pro vás máme jarní desatero zdravého chalupaření.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Duben v lidové meteorologii: Žij, vzrůstej a rozmnožuj se!

Rozmarné dubnové počasí bývá bouřlivé, vrtkavé, labilní, nevyzpytatelné a často jen obtížně předvídatelné. Jakoby si příroda právě teď chtěla odzkoušet, co všechno je možné. Jasná obloha bývá střídána těžkými mraky, klidné počasí přerušeno neočekávanou bouřkou, teplé proudění se rychle mění v chladné a někdy i mrazivé. Dny letní bývají střídány i chumelenicí. Zima však nakonec svůj zápas prohraje a pro veškerá živá stvoření bude platit: Žij, vzrůstej a rozmnožuj se!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jaro na zahradě bez chemie: Dusíkaté vápno nastartuje růst a zničí slimáky

Co zrovna teď v předjaří potřebují naše zahrady, aby byly na letošní sezonu dobře připraveny? Vůbec nejdůležitější je půdě dodat ty správné živiny. Bez nich nově vysévané a vysazované rostlinky nejsou schopny nabrat tu správnou sílu pro klíčení a růst. Co to letos vyzkoušet jaro na zahradě bez chemie a vsadit na dusíkaté vápno, které nastartuje růst rostlin a zničí slimáky i úporný plevel?

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Vermikompostér z plastových krabic: Kompostování ve městě

Vermikompostér z plastu je ideální pro městské byty, kde byste pro klasický kompostér jen těžko našli místo. Nezabere moc místa a nejlépe, když ho umístíte v temné místnosti – tedy ve sklepě či komoře, kde se teplota pohybuje mezi 5 a 25 stupni Celsia. Žížalkám je nejlépe při 20 stupních, raději jim příliš nepřitápějte. Výroba vlastního vermikompostéru vám nezabere příliš času.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Březen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: březen, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu