Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Duben

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: duben, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Připravte chaty a chalupy na léto: Jarní desatero zdravého chalupaření

Chaty a chalupy žily během zimy svým vlastním životem, proto je nejvyšší čas dát je do pořádku a připravit na léto. Pusťte do chat a chalup svěží vítr, abyste si chvíle oddechu mohli vychutnat naplno. Je jasné, že v první řadě je chatu či chalupu po zimě potřeba pořádně uklidit. Možná, že nebudete vědět kde začít, i proto pro vás máme jarní desatero zdravého chalupaření.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Duben v lidové meteorologii: Žij, vzrůstej a rozmnožuj se!

Rozmarné dubnové počasí bývá bouřlivé, vrtkavé, labilní, nevyzpytatelné a často jen obtížně předvídatelné. Jakoby si příroda právě teď chtěla odzkoušet, co všechno je možné. Jasná obloha bývá střídána těžkými mraky, klidné počasí přerušeno neočekávanou bouřkou, teplé proudění se rychle mění v chladné a někdy i mrazivé. Dny letní bývají střídány i chumelenicí. Zima však nakonec svůj zápas prohraje a pro veškerá živá stvoření bude platit: Žij, vzrůstej a rozmnožuj se!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jaro na zahradě bez chemie: Dusíkaté vápno nastartuje růst a zničí slimáky

Co zrovna teď v předjaří potřebují naše zahrady, aby byly na letošní sezonu dobře připraveny? Vůbec nejdůležitější je půdě dodat ty správné živiny. Bez nich nově vysévané a vysazované rostlinky nejsou schopny nabrat tu správnou sílu pro klíčení a růst. Co to letos vyzkoušet jaro na zahradě bez chemie a vsadit na dusíkaté vápno, které nastartuje růst rostlin a zničí slimáky i úporný plevel?

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Vermikompostér z plastových krabic: Kompostování ve městě

Vermikompostér z plastu je ideální pro městské byty, kde byste pro klasický kompostér jen těžko našli místo. Nezabere moc místa a nejlépe, když ho umístíte v temné místnosti – tedy ve sklepě či komoře, kde se teplota pohybuje mezi 5 a 25 stupni Celsia. Žížalkám je nejlépe při 20 stupních, raději jim příliš nepřitápějte. Výroba vlastního vermikompostéru vám nezabere příliš času.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Březen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: březen, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Pavel "Kutil" Zeman Pavel "Kutil" Zeman

Brudra – prima nápad pro pracovní oblečení

Jaro sice ještě neklepe na dveře, ale i tak je potřeba se na něj připravit. Ti, kdo mají zahrádky, chalupy nebo zkrátka rádi něco kutí, by si kromě nářadí a nástrojů měli prověřit i to, zda mají dobré a pohodlné pracovní oblečení. Protože ani sebelepší vrtačka vás neochrání před odletující omítkou a prachem a kvalitní rýč a lopata sice zpříjemní práci, ale pokud vám bude foukat na záda nebo vám poteče do bot, dlouho vás to bavit nebude. Právě pro vás je zde Brudra s pracovním oblečením.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Víte, co se o semínku dozvíte ze sáčku? Prozradíme vám to!

Víte, co se o semínku dozvíte ze sáčku? Aby semínko vyklíčilo, pak zdárně rostlo a přineslo kvetoucí nebo plodící rostlinky, musí být především kvalitní. Hodně napoví informace na obale sáčku, ve kterém se prodává, a proto bude dobré, když se v nich vyznáte. Najdete tam totiž všechno důležité, co pro pěstování potřebujete vědět.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Únor v lidové meteorologii aneb Na Hromnice musí skřivánek vrznout, i kdyby měl zmrznout

Únor v lidové meteorologii bývá vnímán jako předzvěst toužebně očekávaného jara, protože vláda zimy pomalu spěje ke svému konci. I když únorové teploty mají zpravidla oproti teplotám lednovým vzestupnou tendenci, je to právě druhý měsíc v roce, kdy byla na území Čech zaznamenána teplota absolutně nejnižší –42,2 °C!

Zahrada > Rady na zahradu