Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Redakce Redakce

Přilákejte včelky na hostinu: Bez opylovačů se bohaté úrody na zahradě nedočkáte

Přelétávání včel, ale samozřejmě i čmeláků a motýlů, z jednoho květu na druhý, je pro zahradu velmi důležité, to ví i malé děti. Včely opylují především krytosemenné rostliny, tedy takové, které mají květy, které se po opylení mění v plody. Bez včel se bohaté úrody jahod, třešní, meruněk, jablek… prostě nedočkáte. A právě proto pozvěte včelky do své zahrady na skvělou hostinu.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Březen v lidové meterologii: Hřmí-li v březnu, sněží v máji

Jaké počasí má být v březnu podle lidové meteorologie? Jako na houpačce. Přestože se už oficiálně ujímá vlády jaro, zima se své vlády vzdává jen velmi nerada. Za dobu měření meteorologické observatoře v pražském Klementinu byly v březnu naměřeny teploty v rozmezí od zhruba od –27 °C až do +22 °C. Rozdíl téměř 50 °C je tedy dostatečně výmluvný!

Zahrada > Rady na zahradu
Každá květina něco znamená...
Každá květina něco znamená...
+26
. Redakce Redakce

Květomluva pro zamilované: Nechte za sebe mluvit květiny

Umíte mluvit prostřednictvím květin? Vydejte se do květinářství, nechte si uvít kytici přesně podle vašeho přání, nebo se nechte dokonce květinami ozdobit a vyrazte na schůzku. Uvidíte, že budete mít úspěch. Pro jistotu si ale vezměte s sebou náš malý slovníček květomluvy. Přeci jen, v dnešní době už řeči květin rozumí opravdu málokdo. A je to škoda!

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Když na Dušičky jasné počasí panuje, příchod zimy to oznamuje aneb listopad v lidové meteorologii

V dlouhodobém průměru je listopad třetím nejchladnějším měsícem roku. Na většině míst našeho území se také právě během tohoto měsíce objeví první sněžení a někdy i sněhový poprašek či dokonce sněhová pokrývka. Je to rovněž měsíc s největší oblačností a nejmenším počtem jasných dní. V závěsu za prosincem je pak také druhým nejmlhavějším měsícem roku. Podívejte se na listopad v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Posilování imunity houbařením? V únoru? Ano! Léčivých hub je teď plný les

Únor je měsícem útlumu růstu jedlých hub, zároveň však bývá časem rozmachu nemocí lidských, zvláště chřipky a nachlazení. Zkuste posilovat imunitu houbařením! Únorový les může být nalezištěm hub, jako jsou březovník obecný, rosolovka mozkovitá a outkovka pestrá, ve kterých léčitelé i lékaři spatřovali a mnohdy dodnes vidí naději na prevenci i léčbu mnohých chorob. A procházka zimním lesem vašemu zdraví taky hodně prospěje.

Zahrada > Rady na zahradu