Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

6 prima tipů, jak co nejlépe chránit zahradu před horkem a suchem

Tropické teploty, typické letní počasí a sucho už v květnu se pomalu stávají součástí našeho života. Vedra, která u nás panují a podle předpovědi počasí ještě budou, umí vysát z půdy veškerou vláhu během chvíle. Máme pro vás 6 prima tipů, jak co nejlépe ochránit zahradu před horkem a suchem. Obecně platí, že přes den si dopřáváme vodu my, ráno či večer ji dopřejeme rostlinám.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Červen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým takový kalendář může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na třetí květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 19. a 20. 5. a co dělat na zahradě? Končí léto, začíná jarní počasí. Po tropických letních dnech, které nás a hlavně zahradu v minulých týdnech doslova umořily, konečně nastává to pravé jarní počasí. Bude většinou oblačno, místy přeháňky a teploty se budou pohybovat okolo příjemných 21 °C. Takže víkendové počasí bude pro práci na zahradě vskutku ideální; dejte se do vysazování teplomilné zeleniny a letniček a nezapomeňte začít letnění pokojovek.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na druhý květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 12. a 13. 5. a co dělat na zahradě? Pokud vám vyhovuje teplé počasí, máme pro vás dobré zprávy. Podle výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav, bude i tento víkend teplý. Ledových mužů se tedy bát nemusíme, přízemní mrazíky nečekejme. Mělo by spadnout o něco více srážek než v minulých dnech, nemůžeme se na to ale spoléhat, tak bychom měli podle možností zahradu zavlažovat a zavlažovat.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Nepusťte si klíšťata k tělu! 5 domácích receptů na přírodní repelenty

Hledáte přírodní cestu ochrany před nebezpečnými klíšťaty, potom vás jistě zaujmou repelenty z bylin a koření. Vždyť dříve se proti klíšťatům bojovalo výhradně čistě přírodně, tak proč to nevyzkoušet i dnes. Nepusťte si klíšťata k tělu! Máme pro vás 5 domácích receptů na přírodní repelenty, které vás pomohou ochránit. A nezapomněli jsme ani na pejsky.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na první květnový víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na první květnový víkend a co dělat na zahradě? I když konec týdne je ve znamení bouřek a někde i krupobití, víkend má být o poznání příznivější, slunečný. Za zahradě se věnujte setí, vysazování, přesazování i pletí. A jestli se vám déšť vyhnul, tak zalévejte, zalévejte, zalévejte - a to nejen záhony, ale i trávník a stromy. Srážkový deficit je v celé republice a zrovna teď na jaře potřebují rostlinky hodně vláhy.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Redakce Redakce

Kalendář pro zahradníky: Květen

Každý správný zahradník dobře ví, jakou pozornost jeho milovaná zahrádka právě potřebuje. Náš kalendář je pro něho jenom malým připomenutím. Ovšem pak je tu i skupina nadšených zahrádkářů začátečníků, kterým kalendář pro zahradníky: květen, může pomoci překonat pochopitelnou počáteční bezradnost.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Předpověď počasí na víkend: Co dělat na zahradě

Jaká je předpověď počasí na víkend 28. a 29. dubna a co dělat na zahradě? Poslední dubnový víkend si s námi bude trochu pohrávat, což to není na duben nic neobvyklého. „Aprílové“ ale počasí sluší zahradničení. Teploty mají být tak akorát, občas deštík pokropí záhony a práce na zahradě začíná nabírat na obrátkách.

Zahrada > Rady na zahradu