Kategorie:Rady na zahradu

+26
. Redakce Redakce

Jak dobře připravit trávník na zimu: Hrabání listí je obvyklou listopadovou kratochvílí

Pod nohama hraje všemi barvami spadané listí a vám nic nebrání v tom, abyste si užili posledních slunečných dnů na zahradě. Kromě sklízení poslední letošní úrody vás čeká řada dalších činností, které byste měli na podzim stihnout, aby byla zahrada dobře připravená na zimní spánek. Nezapomeňte ani na hrabání listí a na přípravu trávníku na zimu.

Zahrada > Rady na zahradu
Tradiční výroba březových metel 1
Tradiční výroba březových metel 1
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Tradiční výroba březových metel: Poctivé koště, aby dnes člověk pohledal…

Dnešní doba přeje spíše výrobkům na jedno použití: co nejrychleji a nejlevněji vyrobit, využít a vyhodit… A tak třeba takové poctivé koště, aby člověk pohledal! Snad už jen v pohádkách nebo ve skanzenu. Láďa Hruška ovšem hledal, až našel. V Zubří u Rožnova pod Radhoštěm žije Jiří Ondřej, jehož rodina zde po generace taková tradiční březové metly či košťata, jak je místní nazývají, vyráběla.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Zdena Nováčková Zdena Nováčková

Hřbitovní kvítí aneb Když místo posledního odpočinku připomíná rozkvetlou zahrádku

Květiny přímo na hrobě jsou vhodným řešením pro celoroční výzdobu. Dříve byly rostliny běžné, později se od nich ustupovalo, a pro relativně snazší údržbu se volily kamenné desky. V poslední době se zase projevuje návrat k hřbitovnímu kvítí, tedy trendu, aby hroby připomínaly malé květinové zahrádky. Má to svoji logiku, protože živá zeleň přímo na hrobě určitým způsobem uzavírá koloběh přírody.

Zahrada > Rady na zahradu
Netradiční uskladnění česneku = originální podzimní dekorace
Netradiční uskladnění česneku = originální podzimní dekorace
+26
. Zuzana Schneidewind Zuzana Schneidewind

Radujte se z českého česneku co nejdéle aneb I tak se dá skladovat: zdobně

Kdo by neměl rád český česnek... Podstatné je jeho správné uskladnění, aby brzy neplesnivěl a nevyčpěl. Co takhle vyzkoušet zdobnější způsob? Návod na netradiční a zároveň praktickou podzimní dekoraci z česneku nabízí naše video. Vedle sušených květů do ní můžete přidat i papričky a menší cibule. Ale to už je na vás.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Ježci v nebezpečí aneb Proč by nalezená mláďata bez pomoci nepřežila zimu

Ježek je noční živočich, proto byste ho za normálních okolností neměli během dne potkat. Pokud ale bodlináče najdete za světla, téměř určitě potřebuje vaši pomoc a je vhodné zavolat do záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Když ho najdete na podzim večer či v noci, je důležitá jeho hmotnost. Má-li v listopadu méně než 400 g, téměř určitě zimu nepřežije, přesto kontaktujte záchrannou stanici a zajistěte mu pomoc.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Když dlouho listí nespadne, tuhá zima se přikrade aneb říjen v lidové meteorologii

Říjen a s ním i podzim už jsou tady, se vším všudy. Ze září se do své druhé poloviny převalí nejteplejší a nejvýraznější část babího léta, kterou naši předci nazvali létem svatého Václava. Jde o poměrně klidné, teplé a slunečné období s občasnými nočními i ranními mlhami a ne zcela ojedinělými ranními mrazíky. Podívejte se na říjen v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
Proměna balkonu v paneláku: Vytvořte si i ve městě malou zahrádku 5
Proměna balkonu v paneláku: Vytvořte si i ve městě malou zahrádku 5
+26
. Redakce Redakce

Proměna balkonu v paneláku: Vytvořte si i ve městě malou zahrádku

Poprázdninový návrat k běžnému městskému životu bývá pro obyvatele sídlištních bytů trochu smutný. Holý balkon nepřipomínal léto strávené na chatě ani trochu. Stačilo však volné sobotní dopoledne a změna je to přímo pohádková, co říkáte na proměnu balkonu?

Zahrada > Rady na zahradu