Kategorie:Rady na zahradu

Jak využít lák z okurek na zahradě: Prospívá azalkám a likviduje plevel
Jak využít lák z okurek na zahradě: Prospívá azalkám a likviduje plevel
+26
. Láďa Hruška Láďa Hruška

Jak využít lák z okurek na zahradě: Prospívá azalkám a likviduje plevel

Patrně už jste všichni slyšeli, a možná i vyzkoušeli, že lák z okurek dokáže vyladit kondici flamendrům po bujarých večírcích, ale věděli jste, že podobně také prospívá všem kyselinomilným rostlinám a keřům, jako jsou rododendrony, azalky či borůvky? A to není všechno! Láďa Hruška jde s využitím láku na zahradě ještě dál. Pokud ho nalijete do rozprašovače, získáte fantastický a zcela ekologický postřik proti plevelu. Nejlepší je aplikovat ho za přímého slunce, které celý proces likvidace plevelu ještě podpoří.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Jaroslav Beran Jaroslav Beran

Tři dny před Jakubem jasné, urodí se obilí krásné aneb červenec v lidové meteorologii

První prázdninový měsíc je v dlouhodobém průměru nejteplejším v roce. A drží ještě další primát: statisticky se právě v červenci vyskytuje nejvíce bouřek a krupobití. Celý červenec tak bývá ve znamení vysokých a ještě vzrůstajících teplot a obvykle i vydatných až přívalových srážek typických pro pokračující vlhké medardovské období, které začalo již v měsíci předešlém. Podívejte se na červenec v lidové meteorologii.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak se porvat se štípanci s pomocí přírody aneb hojivé balzámy (nejen) z louky a zahrady

Jsou tu letní prázdniny, čas slunce, přírody, vody, lesů, grilování, ale i dotěrných zástupců hmyzí říše, kteří člověka tak rádi obdaří svými štípanci. Většinou jde o komáry, včely, vosy, ovády, mouchy, mušky atd. A i přes veškerou opatrnost a ochranu se stane, že nás hmyz přece jen bodne, kousne, štípne... Co na štípance? Pojďme jako první pomoc vyzkoušet léčivou sílu zástupců říše rostlinné.

Zahrada > Rady na zahradu
+26
. Dáša Hladíková Dáša Hladíková

Jak udělat lákačku pro motýlky

Inspirovala jsem se vaším článkem, jak snadno se dá udělat zahradní pítko pro ptáčky a vytvořila jsem něco podobného – třpytivé „krmítko“ pro motýly a další drobotinu, které se stalo zároveň i pěknou dekorací.

Zahrada > Rady na zahradu