Kategorie:Katalog rostlin

+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Houby konce června: lahodná pečárka císařská a nápadný sírovec žlutooranžový

Po úmorných suchých a horkých dnech se les (alespoň na některých místech) rozvoněl nezaměnitelným odérem podhoubí. Kdo obývá či navštěvuje oblasti srážkově bohatší – tedy především Šumavu, Plzeňsko či Českomoravskou vrchovinu – mohl se už letos chlubit nálezy hub hřibovitých. Pojďme si představit dvě jedlé houby, které můžeme najít na konci června: pečárku císařskou a sírovec žlutooranžový. A taky prozradíme, co s nimi dělat v kuchyni.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Svatojánská bylina plná slunce a pohody: Třezalka tečkovaná

Svatojánská bylina číslo jedna je plná slunce a pohody. Třezalka tečkovaná se jako léčivka používá od nepaměti. Nabízí pomoc zejména při depresích a stresu, při hojení ran nebo potížích s trávením. Traduje se, že natrháte-li ji v poledne při plném slunci na svátek sv. Jana 24. června, potkáte svou životní lásku!

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Bolševník a ti druzí: Rostliny, které zvyšují naši citlivost na sluneční záření

Některé rostliny vylučují šťávy, které při potřísnění pokožky zesilují účinek slunečního záření. Bolševník je z této skupiny rostlin určitě nejznámější a nejnebezpečnější, ale rozhodně není sám. V menší či větší míře jsou nebezpečné i zdánlivě neškodné rostliny, jako je třezalka tečkovaná, andělika lékařská nebo routa vonná.

Zahrada > Katalog rostlin