Kategorie:Katalog rostlin

+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

I za extrémního sucha můžeme najít houbařské poklady: Houbař na dovolené

Vysýchání země vinou nekončících veder pokračuje a houbařským rájem přestává být i ona příslovečně štědrá Šumava. V rámci své dovolené jsem se vydal na opačný pól naší republiky – do nejvyšších partií Krušných hor. A udělal jsem dobře; už v hostinci mezi místními jsem se dozvěděl, že zde porůznu rostou i hřibovité houby, prý „daleko od sebe“, zato však tvrdé a zdravé. Jako by i larvám bedlobytek (způsobujícím známou „červivost“ houbové dužniny) vysoké teploty a snížená vlhkost přestávaly svědčit…

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Jaroslav Vanča Jaroslav Vanča

Víte, jaká je nejoblíbenější česká jedlá houba? Hřib smrkový!

Byť je i začátek prázdnin na srážky stále chudý, delší noci znamenají větší podíl vzdušné vlhkosti, která slouží k probouzení podhoubí neboli mycelia. I takto se dají vysvětlit nálezy hřibovitých hub i ve vysloveně suchých oblastech – takovým nálezem může být hřib smrkový, nejoblíbenější česká jedlá houba. I v těch nejsušších obdobích teď najdete štítovku jelení, která houbaře nikdy nezklame.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Redakce Redakce

Mák nemusí být jenom vlčí

Vlčí mák, je sice nejznámějším zástupcem rodu máků, ale zdaleka ne jediným, a možná dokonce ani není nejkrásnější. Některé máky mají zajímavější barvy a Makové panence by dokázaly nabídnout mnohem bohatší sukničku z okvětních lístků.

Zahrada > Katalog rostlin
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Asparagus a aukuba: Květinové retro krásky

Móda není pokrok. Móda je jen obměna předmětu nadšení. Díky tomu se móda v odívání, nebo pěstování rostlin, může znovu vracet. Tomu se pak říká Retro. Zahradník Jakub Krulich zkusí odhadnout, jestli nová éra čeká i na asparagusy a aukubu.

Zahrada > Katalog rostlin