Kategorie:Pěstujeme

+26
. Jan Prášil Jan Prášil

Ředkvičky pro podzimní chroupání

V povědomí je máme spolu se salátem zafixované jako první jarní zeleninu, ale už málokdo by sázel na fakt, že jsou i vděčnou zeleninou podzimní. Ředkvička je totiž kultura, které rozhodně nevyhovují vysoké teploty. Od poloviny srpna ale už pomalu končí parné léto a teploty pro její pěstování začínají být opět příznivé.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Užijte si lilie i doma bez bolesti hlavy a pylových skvrn

Krásné květy lilií jsou proslulé především svou noblesou a elegancí. Přesto se občas ochuzujeme o potěšení, které nám kytice lilií mohou přinést, protože se obáváme urputných pylových skvrn na nábytku nebo až příliš intenzivní vůně, která nemusí být každému příjemná a může se z ní rozbolet hlava. Poradíme vám, jak si užít květy lilií naplno doma i jak se z lilií ve váze těšit co nejdéle.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Znáte starý dobrý zahrádkářský trik, jak urychlit klíčení semínek?

Jak zeleninová a květinová semínka spolehlivě probudit a přimět je k rychlejšímu klíčení? Prozradíme vám starý dobrý zahrádkářská trik: máčení semínek ve vodě nebo bylinkové lázni. Příroda se totiž chytře pojistila proti omylu, aby semínka nevyklíčila hned při prvním jarním teplejším deštíku a pak nezaschla – to hlídají inhibitory klíčení, které se odplaví až s větším trvalejším přísunem vody. Semínka jsou základ budoucí úrody, takže péče o ně se vyplatí.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Zahrada v únoru: 3 rady pro jara nedočkavé zahrádkáře

Jaro začíná pomalu a nenápadně klepat na dveře. Samozřejmě, že to v únoru na zahradě ještě na žádné pořádné setí, sázení a okopávání není, ale na lenošení taky ne. Pro jara nedočkavé zahrádkáře máme 3 rady, co mohou dělat: chránit rašící rostliny před sněhem, provádět zimní řez jabloní a hrušní a postupně už připravovat zeleninové záhony.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Pěstujte doma rýmovník a na rýmu můžete zapomenout

Přivoňte si k rýmovníku .Co cítíte? Mátu? Ovšem. Meduňku? Taky. Oregano? Jistě. Co šalvěj a tymián? Ano, i ty. Od každého trochu a ještě něco navíc. Pokud neznáte vůni kafru, rýmovník, vám ji také představí. A když promnete list mezi prsty, je vůně ještě intenzivnější – a hlavně léčivá. Když budete doma pěstovat rýmovník, tak na rýmu a nosní kapky i kapesníky můžete zapomenout!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

První jarní květy: Jak pěstovat krásnou a otužilou bergénii

Zimní počasí vládne, ale na zahradě se už mnohé rostliny připravují na jaro. Jedna z prvních, která ho svými květy zvěstuje, je otužilá a dlouho opomíjená bergénie. Stejně jako snáší mrazy, snáší i horké slunečné počasí, a tak se bergénie hodí do každé zahrádky. Poradíme vám, jak tuhle krásnou a otužilou trvalku úspěšně pěstovat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Sezona letniček začíná! Pusťte se do pěstování aster, gazánií či hledíků

Hlavní přípravy na novou sezonu letniček se už odehrávají na okenních parapetech při předpěstování prvních sazeniček. Není nic snazšího než si letničky na zahradu, balkon, či terasu vypěstovat sami z osiva a pak se radovat z vlastní šikovnosti. Letničky nabízejí nekonečné množství barev, tvarů, výšek a vůní. Máte-li rádi afrikány, astry, gazánie, nestařec nebo hledíky, pusťte se do výsevu a my vám poradíme jak na to.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat petrklíče: Jaro doma v zimě a na zahradě v létě

Prvosenka jarní (Primula vulgaris) neboli primule či petrklíč patří k prvním jarním květům. V zimě ji můžeme pěstovat jako pokojovku v bytě, v létě pak na balkoně nebo na zahradě. Když umíme veselé a hravé petrklíče pěstovat, dokážou nás teď v mrazivých dnech naladit na jaro. Víme, jak petrklíče pěstovat doma i na zahradě i jaké si koupit, aby dlouho vydržely krásné.

Zahrada > Pěstujeme