Kategorie:Pěstujeme

+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Masožravých rostlin v bytě se nebojte! Určitě vás nesežerou!

Exotické masožravé rostliny jsou krásné, zároveň ale vzbuzují respekt. Není se však vůbec čeho obávat. Láčkovka, rosnatka či mucholapka jsou krásné i užitečné zároveň. Nejenže jsou ozdobou interiéru a jejich pěstování je velice snadné, mohou také výrazně přispět k eliminaci nežádoucího hmyzu v domácnosti. Pěstování masožravých rostlin doma se tedy nebojte! Určitě vás nesežerou! Tak co, pořídíte si jednu?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Veronika Nováková Veronika Nováková

Jarní sestřih polokeřů, travin a trvalek

První sluneční paprsky začínají nedočkavě klepat na dveře a pomaličku probouzet život v zahradě. Nastává čas, kdy se zahradníci vrátí ke svému milovanému zahradnickému náčiní. Jako jedny z prvních vezmou do rukou zahradnické nůžky. Jak správně provádět sestřih odkvetlých květenství trvalek, okrasných travin a polokeřů v zahradě se dozvíme od zahradní specialistky Markéty Zajíčkové.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jak pěstovat hlávkový salát: S výsevem můžeme začít hned!

Jak na zahradě pěstovat hlávkový salát? Rozhodneme-li se pro vlastní úrodu, na výběr máme v podstatě tři základní možnosti: buď vyséváme semena přímo na záhon, nebo sázíme vlastnoručně předpěstované sazenice, nebo si sadbu koupíme; samozřejmě je možná kombinace všech možností. S výsevem semínek na předpěstování můžeme začít hned!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Zuzana Schneidewind Zuzana Schneidewind

Pořiďte si tabák! Jak pěstovat nádhernou, nenáročnou letničku

Okrasný tabák se u nás pěstuje jako letnička. Rod Nicotiana má zhruba 60 známých druhů, pocházejících většinou z tropických oblastí. Vděčná, nenáročná a nádherně kvetoucí letnička se určitě stane ozdobou zahrady, terasy, balkonu i okenních truhlíků. Jak okrasný tabák pěstovat nám poradí zahradník Jakub Urner.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Chcete mít dobrý celer? Vypěstujte si ho! A začněte vlastní sadbou

Chcete-li mít dobrý, kvalitní a zdravý celer, je nejvyšší čas zasít semínka, protože celer má dlouhou vegetační dobu. Únorový či nejpozději březnový výsev platí pro u nás nejoblíbenější celer bulvový, tak stále modernější listový i řapíkatý. Poradíme vám, jak si předpěstovat vlastní sadbu i jaké odrůdy si vybrat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Základní pravidla pěstování zdravé zeleniny

I když jste se snažili sebevíc, tak nebyla loňská úroda zeleniny nic moc? Možná je to tím, že pěstujete stejný druh zeleniny na jednom místě několik let po sobě. Zkuste si letos rozvrhnout výsadbu zeleniny tak, abyste jednotlivé druhy mezi sebou vystřídali. A my vám poradíme, jaká jsou základní pravidla úspěšného pěstování zdravé zeleniny.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Brusnice brusinka: Bojovnice i ochránkyně v jednom

Červené drobné plody a tmavozelené lesklé lístky brusnice brusinky (Vaccinium vitis-idaea) vnikajícím přírodním a hlavně spolehlivým dezinfekčním účinkem na močové cesty, takže pokud vás začne trápit časté nutkání na toaletu, určitě sáhněte po nich. Ovšem nejúčinnější jsou jako prevence. Lidově se ji říká kyselinka, kalinka i červená borůvka.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Už jste ostříhali ibišek? Předjaří je správný čas na tvarování, přesazování i množení

Atraktivní ibišek čínský neboli čínská růže (Hibiscus rosa–sinensis) je pokojová rostlina, oblíbená hlavně díky nápadným velkým květům, které mohou být jednoduché i plné v různých odstínech červené, růžové, oranžové, žluté i bílé. Pěstuje se poměrně snadno a nadělá spoustu parády. Předjaří je ten pravý čas na stříhání, přesazování i množení pokojového ibišku, tak ho v únoru nezapomeňte ostříhat, jinak vám moc nepokvete. Poradíme vám, jak na to.

Zahrada > Pěstujeme