Kategorie:Pěstujeme

+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Koriandr si vypěstujete hravě na zahradě i na okenním parapetu

Koriandr setý (Coriandrum sativum) se u nás cítí jako doma, i když je doma ve Středomoří. Miluje slunce, propustnou výživnou půdu a rád se napije. Na záhon ho vysejte na jaře, do květináče na okenní parapet můžete prakticky kdykoliv. Svěží zelené lístky se sklízejí průběžně, takže je můžete mít stále po ruce. Poradíme vám, jak pěstovat a používat koření, které voní po borovici, šalvěji a citronu.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

3 tipy, co udělat v březnu na probouzející se zahradě

Sluníčko má stále větší sílu a my už můžeme podle aktuálního počasí začít pracovat na zahrádce. Co nás čeká? Máme-li zahrádku spíše okrasnou, hodně času budou vyžadovat trvalky a příprava záhonů pro vysazení a výsev letniček. A chceme-li si sami vypěstovat zeleninu, je už čas začít. Tady jsou 3 tipy, co se dá udělat v březnu na probouzející se zahradě.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

5 pravidel domácího pěstování bylin a koření

Byliny a koření se poměrně snadno pěstují, jsou nenáročné, navíc pěkné, voňavé, chutné a zdravé. A dokonce ani nemusíte mít zahradu. Rostlinky můžete pěstovat v květináči samostatně nebo v truhlíku ve skupině více druhů – v tom případě musí mít stejné nároky a být k sobě ohleduplné. Máme pro vás 5 pravidel úspěšného pěstování bylin a koření v domácích podmínkách.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Martin Kolár Martin Kolár

Představujeme tři zajímavé rostliny, které pomáhají s hubnutím

Chcete zúčtovat s přebytečnými kilogramy přírodní cestou? Tak to pro vás máme tip na tři opravdu zajímavé rostliny napomáhající hubnutí. A vězte, že když chaluha bublinatá, svízel syřišťový a jasan ztepilý spojí svoje síly, úspěch se zaručeně dostaví. Vyzkoušíte naši naprosto unikátní redukční čajovou kúru?

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

První květy jarní zahrady: Jak pěstovat čemeřici

Čemeřici stačí, aby se v zimě na pár dnů oteplilo – a hned rozkvete, klidně i sněhu navzdory. Po ochlazení se květy zase zkroutí a čekají na další vlnu tepla, aby se opět nepoškozené znovu předvedly v celé své kráse. Květy si udržují půvab ještě dlouho po odkvětu, protože plátky neopadávají, jen postupně mění barvu do zelené a ve středu vytvářejí tobolky plodů. Poradíme, jak čemeřici pěstovat a jakou si na zahrádku pořídit.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

5 rad, jak správně probudit trávník po zimě a připravit zahradu na jaro

S prvními jarními pracemi na zahradě příliš nespěchejte, i když se už nemůžete dočkat. Počkejte, až teploty opravdu vystoupají výrazněji nad nulu, a půda tedy bude mít šanci rozmrznout. Kdybyste se snažili vše uspěchat, můžete zejména trávníku nenapravitelně uškodit. Zdravého zeleného trávníku dosáhnete vhodnou péčí i správným načasováním jednotlivých prací. Není to žádná věda, stačí se jen držet několika dobrých rad, jak správně probudit trávník po zimě a připravit zahradu na jaro.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Cibuli si můžete vypěstovat buď ze sazečky, nebo ze semen

Těžko byste v našich krajích hledali zahradu, na které se nepěstuje příjemně štiplavá a zdravá cibule kuchyňská (Allium cepa). Daří se jí totiž téměř všude. Tuhle nepostradatelnou zeleninu si můžete vypěstovat buď ze sazečky, nebo ze semen. Poradíme, jak na to a jaké odrůdy si vybrat.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Rajčata: Jak si vypěstovat vlastní sazenice

Pokud jste se rozhodli, že si letos vypěstujete vlastní sazenice rajčat, v březnu už můžete vysévat semena. Přesněji 6 až 8 týdnů před předpokládanou výsadbou sazenic na záhon, což je druhá polovina května. Sazeničkám vyhovuje pokojová teplota, proto si budou pěkně lebedit na okenním parapetu. Nebojte se toho a předpěstujte si vlastní sadbu rajčat.

Zahrada > Pěstujeme