Kategorie:Pěstujeme

Směs barevných odrůd
Směs barevných odrůd
+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Jak se pěstuje chuťově atraktivní mangold: Listy klidně nahradíte špenát a řapíky dokonce chřest

Mangold u nás nepatří k neoblíbenějším, ačkoliv se jedná o zdravou zeleninu s množstvím vitaminu C. Tak bychom to měli rychle napravit, co říkáte? Vybrat si můžete buď mangold listový, který vytváří mnoho hladkých nebo zkadeřených listů, nebo řapíkový, známý i pod názvem chřestový – ten má mohutné, podélně rýhované řapíky. Anebo zkuste pěstovat oba dva.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Jak si za trochu snahy užívat záplavu květin celé léto: Devět krasavic, kterým se daří i v truhlíku

V květináčích, truhlících či mísách pěstují jiřinky, begonie nebo třeba lilie ti, kdo nemají vlastní zahrádku a chtějí si dopřát své oblíbené letní květiny na balkoně nebo na terase. Cibulky nebo hlízy zasaďte do nádoby na přelomu dubna a května. Lilie je možné sázet dříve, naopak begonie jsou citlivější na chlad, a tak s jejich výsadbou nespěchejte.

Zahrada > Pěstujeme
Jak se postarat o květiny, když odjíždíte a nemáte spolehlivého souseda, který by je chodil zalévat: Jednoduchá závlaha  1
Jak se postarat o květiny, když odjíždíte a nemáte spolehlivého souseda, který by je chodil zalévat: Jednoduchá závlaha 1
+26
. Redakce Redakce

Jak se postarat o květiny, když odjíždíte a nemáte spolehlivého souseda, který by je chodil zalévat: Skleněné řešení

Závlaha z plastových lahví není nic nového pod sluncem, ale co zkusit využít sklo? A když skleněnou láhev ještě přiměřeně ozdobíte, bude nejen užitečná, ale i dekorativní, co říkáte?

Zahrada > Pěstujeme