+26
. Marta Pawlicová Marta Pawlicová

Letní zahrada: Plevel je pěkný prevít, ale může být i užitečný

Mít tak zahradu bez úporného plevele, to je sen všech zahrádkářů. Jenomže plevel je převít a roste mnohem rychleji než pracně pěstované rostliny. Ale na druhou stranu - víte, že plevel naznačuje mnohé o půdě, kde roste? Z nadměrného výskytu některých plevelů se dá usuzovat na důležité vlastnosti půdy. Prozradíme, jak to vlastně je.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Václav Postránecký Václav Postránecký

Epifyty: Rostliny, žijící na kmenech stromů

Kdyby byl Kryštof Kolumbus víc zahradník než námořník, nepsal by ve svém deníku o podivných stromech, s různými druhy listů na jednom kmenu. Dnes nám zahradník Martin Zoun poví, jaké rostliny to slavný mořeplavec potkal.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Soutěž: Mini bazalky pro truhlíky a květináče

Bazalka pravá (Ocimum basilicum) je populárním aromatickým kořením a ceněnou léčivkou, ale skvěle plní i funkci okrasnou. Proto se stále častěji objevuje v nádobách na okenních parapetech a balkonech. Chcete-li si bazalku pěstovat doma a mít čerstvou stále po ruce, můžete soutěžit o kolekci semínek mini bazalek Semo pro truhlíky a květináče.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Pokojové rostliny potřebují na jaře přesadit. Jak na to?

Začátkem jara, nejlépe v březnu, je ta nejvhodnější doba k přesazování většiny pokojových rostlin. V této době začínají nově růst a tím, že je přesadíme, dostane se voda a vzduch až ke kořenům a květina doslova zaplesá štěstím. Přesazování není nijak složité a my vám poradíme, jak na to.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Chcete, aby vám vánoční kaktus kvetl na Vánoce? Víme, jak na to!

Vánoční kaktus (Schlumbergera truncata) je u nás populární hlavně proto, že kvete v zimě, kdy je kvetoucích rostlin málo, a jeho zářivá červená barva se tak skvěle hodí k Vánocům. Začíná většinou kvést začátkem adventu a o svátcích je plný nádherných barevných květů. Jak na to, aby byl nejkrásnější zrovna na Štedrý den?

Zahrada > Pěstujeme