Kategorie:Pěstujeme

+26
. Redakce Redakce

Jarní pěstování ředkviček: Objevte tajemství postupné sklizně

Když sluníčko zlikviduje poslední zbytky zimy a pořádně osuší půdu, dejte se do výsevu ředkviček. Tuto jemně štiplavou oblíbenou jarní zeleninu můžete sklízet už po zhruba čtyřech týdnech od výsevu. Chcete-li mít ředkvičky každý den čerstvé, objevte tajemství postupné sklizně: každý týden vysejte jeden řádek semínek a po celou jarní sezonu budete mít každý den čerstvé ředkvičky. Prozradíme také, jako odrůdy jsou vhodné pro jarní pěstování ředkviček.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Zuzana Schneidewind Zuzana Schneidewind

Jak na to, aby pelargonie neboli muškáty bohatě kvetly

I přes veškeré novinky mezi kvetoucími letničkami a trvalkami na trhu se největší oblibě mezi našinci těší pelargonie neboli muškáty. Jak zajistit, aby vaše rostliny byly hustě obsypané květy? Jak na to, aby muškáty bohatě kvetly, poradí zahradník Jakub Urner.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Poznejte sílu česnekové pažitky! Poradíme, jak ji pěstovat

Pažitka čínská (Allium tuberosum), známá jako česneková pažitka či česnekopažitka je vytrvalá rostlina s tvrdými podzemními cibulkami, ze kterých vyrůstají křehké ploché listy podobné trávě s jemným česnekovým aroma i chutí. Tím se odlišuje od klasické pažitky, která má listy kulaté a duté. Prozradíme vám, jak si ji vypěstovat, jak prospívá zdraví nebo jak si udělat česnekopažitkové pesto. Poznejte sílu česnekové pažitky!

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Jarní péče o trávník: 3 tipy, jak na vertikutaci neboli provzdušnění

Kdo chce mít kvalitní trávník, musí o něj správně pečovat a nestačí jen pravidelné sečení. V sezoně je samozřejmostí zálivka v době sucha i hnojení a zbavování se plevelů. Ideálně na přelomu března a dubna je důležitá také správná vertikutace neboli provzdušnění. Máme pro vás 3 tipy, jak při jarní vertikutaci postupovat, aby se váš trávník po zimě mohl pořádně nadechnout.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Bylinková zahrádka: Předpěstujte si šest léčivých koření

Ať máme zahradu, zahrádku, balkon, terasu či jen okenní parapet, můžeme si vytvořit svou vlastní bylinkovou zahrádku. Představujeme 6 léčivých koření a aromatických bylin, které si právě teď v březnu můžeme předpěstovat. Uspíšíme tak dobu sklizně a kromě toho budou i vzrostlejší, protože mají náskok oproti těm, které bychom seli až po zmrzlých přímo na záhon.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Lenka Valjentová Lenka Valjentová

Pěstujeme bez chemie: 7 bylin, které chrání zeleninu před škůdci

Jak mít zdravou zahradu bez chemie? Využijte schopnosti bylin už svou vůní odpuzovat škůdce, a tak je použít jako spolehlivou biologickou ochranu. Bylinky jsou dobří partneři i ochránci zeleniny a některé dokonce zvyšují úrodu a zlepšují chuť i plodů. Představujeme 7 bylin, které přirozeně chrání zeleninu před škůdci.

Zahrada > Pěstujeme
+26
. Redakce Redakce

Vypěstujte si letos vlastní brambory – a začněte hned!

Když vám kupované brambory příliš „nevoní“, vypěstujte si vlastní – a začít můžete hned! Velmi rané a rané odrůdy dejte naklíčit, abyste získali náskok a mohli dříve sklízet. Poradíme vám, jak na to. Věřte, že je to zážitek, když své vlastnoručně vypěstované brambory poprvé ochutnáte. A už nikdy nebudete chtít jíst jiné.

Zahrada > Pěstujeme